אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במקום דל נתרן, דל סימון צילום: אלכס קולומויסקי

במקום דל נתרן, דל סימון

ההתקפלות של ליצמן מול תאגידי המזון תביא במקרה הטוב לסימון מלח וסוכר באופן חלקי, פשרני ודל, למרות הצהרותיו כי מדובר ב”פיקוח נפש”

25.10.2017, 07:56 | נורית קדוש

על משקל הצהרתו של שר הבריאות יעקב ליצמן "מקדונלד'ס – אאוט, לא במדינתנו", אפשר כבר לקבוע ש"סימון מזון מזיק – אאוט, לא במדינתנו". אז נכון שבסוף כנראה יהיה סימון, אבל הוא יהיה חלקי, פשרני ודל. ליצמן, שהתבשם בשנה החולפת מהכותרות החיוביות שפורסמו כל אימת ששיגר הצהרה לוחמנית נגד אחד מתאגידי המזון שתקף, התקפל בפניהם בשעת האמת.

קראו עוד בכלכליסט

יעקב ליצמן שר הבריאות ומשה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות , צילום: אלכס קולומויסקי יעקב ליצמן שר הבריאות ומשה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות | צילום: אלכס קולומויסקי יעקב ליצמן שר הבריאות ומשה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות , צילום: אלכס קולומויסקי

ההתקפלות המבישה גורמת נזק לא רק לצרכנים, אלא גם לתדמית השר החרדי החביב על הציבור הכללי. משרד הבריאות טען באופן תמוה כי אין מספיק מקום על האריזות להוסיף ציור של כפיות סוכר, אולם היה אפשר לקבוע שהסימון לא יופיע על מוצרים קטנים בלבד. אלא שטענת הכפיות, שהגיעה שנה לאחר אימוץ מסקנות ועדת האסדרה לתזונה בריאה, לא היתה אלא מסווה לכניעה ללחצי התאגידים. ההתקפלות בפני בעלי האינטרסים כה בוטה, בעיקר על רקע אמירתו של ליצמן עם פרסום מסקנות הוועדה כי "זה לא סתם נושא חשוב, אלא פיקוח נפש. הציבור לא מבין את הנזק שנגרם מצריכת הסוכר והמלח".

מנכ"ל משרדו משה בר סימן טוב הצהיר לאחרונה בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות כי "יש תחושת בהילות בנושא הזה. אנו מגדלים דור של אוביסים, שלא יוכלו להשתלב בעבודה ובצבא. אם לא נטפל היום, אנחנו משמידים את הערך הכלכלי של ישראל". ליצמן ובר סימן טוב עדיין יכולים לחזור ולחייב את התעשיינים והיבואנים לפעול כדי למנוע את המשבר הזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות