אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קאר2גו חתמה על הסכם סופי במלטה - תחל לפעול בתוך שנה צילום: יצרן

קאר2גו חתמה על הסכם סופי במלטה - תחל לפעול בתוך שנה

חברת הרכב השיתופי שבשליטת שגריר קיבלה בלעדיות ל-10 שנים להקמה והפעלה של המיזם במלטה - התחייבה לרכוש 150 רכבים חשמליים ולממן הקמת 225 עמדות טעינה לטובת המיזם

25.10.2017, 09:36 | מיקי גרינפלד

חברת קאר2גו (CAR2GO) חתמה על הסכם סופי לפעילות בלעדית במלטה - חצי שנה לאחר שזכתה במכרז להקמת הפרויקט במדינה. כך מודיעה הבוקר (ד') לבורסה חברת שגריר, המחזיקה בשליטה במיזם הרכב השיתופי (72.4%).  

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההסכם שנחתם אתמול, ממשלת מלטה העניקה לקאר2גו רישיון בלעדי להפעלת מיזם רכבים שיתופיים בחניות ציבוריות, לתקופה של 10 שנים, עם אופצייה שניתנה לממשלה להאריכו בשנתיים. קאר2גו התחייבה להפעיל את המיזם בתוך 12 חודשים ממועד ההתקשרות.

לצורך ביצוע ההסכם תרכוש קאר2גו 150 רכבים חשמליים, כאשר היא זו שתישא בעלות רכישתם. הרכישה תיעשה בסיוע מימון חיצוני. החברה תממן גם את עלות הרכישה וההקמה של 225 עמדות טעינה כפולות לרכבים אלה. ממשלת מלטה התחייבה להעמיד 450 חניות ציבוריות לטובת הרכבים ואת התשתית הדרושה להקמת העמדות.

גיל לייזר מנכ"ל קאר2גו, צילום: יח"צ גיל לייזר מנכ"ל קאר2גו | צילום: יח"צ גיל לייזר מנכ"ל קאר2גו, צילום: יח"צ

החוזה במלטה הוא הראשון של חברת קאר2גו מחוץ לגבולות ישראל. בחודש יוני האחרון סיכמה החברה עם עיריית חיפה על הקמת מערך רכב שיתופי בעיר, בדומה

למערכת שיתוף הרכב שהחברה הקימה בתל אביב (אוטו תל).

על פי דוחותיה של שגריר לרבעון השני, פעילות החברה הבת הכפילה את עצמה במהלך הרבעון, עם צמיחה של 101% בהכנסות ל-8.2 מיליון שקל, לעומת 4.1 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח התפעולי של החברה הבת עמד על 2.1 מיליון שקל, בהשוואה ל-427 אלף של ברבעון המקביל - קפיצה של 411%.

שגריר ציינה בדוח כי "הגידול לעומת התקופה המקבילה אשתקד נובע בעיקר מהקמה והפעלת מערך הרכב השיתופי בעיר תל-אביב, וכן מהקמה והפעלת מיזמים נוספים והגדלת השימוש ברכב שיתופי". בסיכום המחצית הראשונה רשמה CAR2GO הכנסות של 16.7 מיליון שקל ורווח תפעולי של 5 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 8.3 מיליון שקל ורווח תפעולי של 787 אלף שקל במחצית המקבילה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות