אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיוס ענק בהייטק: חברת הסייבר סקייבוקס גייסה 150 מיליון דולר צילום: יח"צ

גיוס ענק בהייטק: חברת הסייבר סקייבוקס גייסה 150 מיליון דולר

סקייבוקס, המעסיקה 260 עובדים בהרצליה ובעמק הסיליקון, פיתחה תוכנה המשתמשת בטכנולוגיות אנליטיות כדי לתעדף סיכונים ברשת. רוב הסכום גויס מקרן CVC Growth, היתר מפנתיאון

25.10.2017, 10:30 | הגר רבט

חברת הסייבר סקייבוקס (Skybox) הודיעה היום (ד') על גיוס של 150 מיליון דולר, בהובלת CVC Growth , שהשקיעה 100 מיליון דולר מהסבב ובהשתתפות Pantheon, שהשקיעה את ה-50 מיליון הנוספים. בעקבות הגיוס, ג'ייסון גלאס וג'ון קלארק, ששותפים ב-CVC, יצטרפו למועצת המנהלים של סקייבוקס.

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת 2016 רכשה קרן ההשקעות האמריקאית פרובידנס 75% מסקייבוקס בתמורה ל-96 מיליון דולר ששיקפו לחברה שווי של 120 מיליון דולר. גם לאחר הגיוס הנוכחי, פרובידנס מחזיקה בלמעלה מ-50% מהחברה.

גידי כהן, מנכ"ל ומייסד סקייבוקס, צילום: יח"צ גידי כהן, מנכ"ל ומייסד סקייבוקס | צילום: יח"צ גידי כהן, מנכ"ל ומייסד סקייבוקס, צילום: יח"צ

סקייבוקס שהוקמה ב-2002 על על ידי גידי כהן (מנכ"ל), משה מייזליס וערן רשף, פיתחה תוכנה לניהול אבטחת מידע המשתמשת בטכנולוגיות אנליטיות כדי לתעדף את הסיכונים ברשת ומספקת המלצות לפעולה שיענו בצורה הטובה ביותר לסיכונים אלו. טכנולוגיה זו מספקות מענה לרשתות מורכבות ביותר בסביבות פיזיות, וירטואליות, ענן וטכנולוגיה תפעולית (OT).

גידי כהן, מנכ"ל החברה, אמר לכלכליסט: "באבולוציה של עולם אבטחת המידע בעשור האחרון, ארגונים קנו יותר ויותר מוצרי אבטחה והם אבדו שליטה עם כל המבחר. הפתרון שלנו עובד מעל כל מוצרי האבטחה, סוגר את הפער בין כמות המוצרים לעובדה שאין בעצם גידול במספר עובדי מחלקת האבטחה בארגון".

"הפער בין מורכבות ההתקפות וניהול הרשתות, לבין היכולת של הארגון להתמודד גדל בצורה אקספוננציאלית", הוסיף כהן. "דברים של ניהול אבטחת מידע שהיו סטנדרטים ואפילו ידניים עד לפני עשור בלתי אפשריים היום. בפועל לא כל ארגון מסוגל להתמודד עם הצרכים היומיים והפתרון הוא ניהול חיצוני".

מהחברה נמסר כי במחצית הראשונה של 2017 סקייבוקס הציגה גידול של 62% במכירות ושל 59% בכמות העסקאות החדשות, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. לסקייבוקס צמיחה שנתית ממוצעת של יותר מ- 46% ותזרים מזומנים חיובי מאז 2014. סבב הגיוס הנוכחי ישמש אותה להרחבת פעילויות השיווק והמכירות הגלובליות והמשך פיתוח פלטפורמת המוצרים. בנוסף יאפשר הגיוס גם רכישות ומיזוגים בשוק ניהול אבטחת הסייבר שמוערך ב- 10 מיליארד דולר.

"סקייבוקס הציגה הצלחה משמעותית, וקיים ביקוש מובהק לפתרונות שלה", אמר ג'ייסון גלאס, מנהל בכיר ב- CVC Growth. "היא מובילה אמיתית בתחום ניהול האבטחה, ומסייעת לארגונים להגן באופן טוב יותר על עצמם ולהפוך ליעילים יותר. גידי כהן, מייסד ומנכ"ל סקייבוקס, הוא יזם סידרתי ודמות מוכרת בעולם אבטחת המידע, ואנו מצפים לעבוד עמו בשנים הקרובות בהן נתמקד בהרחבת היצע הפתרונות והפעילות הגלובלית של סקייבוקס". 

לסקייבוקס, שמשרדיה הראשיים ממוקמים בעמק הסיליקון, מרכז פיתוח בישראל שמעסיק כ-120 עובדים, ו-260 עובדים בחברה כולה. בעקבות הגיוס הנוכחי החברה צפויה להגדיל את מצבת העובדים שלה ב-50% עד סוף 2018.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות