אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון שולטת בכ-44% מהסחר המקוון בארצות הברית צילום: בלומברג

אמזון שולטת בכ-44% מהסחר המקוון בארצות הברית

לפי הערכה של eMarketer, המכירות בפלטפורמת השופינג יגיעו ל-196.8 מיליארד דולר עד סוף השנה, זינוק של 32% מאשתקד. אמזון מובילה את תחום הסחר המקוון במדינה, כשמתחרות כוולמארט, איביי ואפל משתרכות מאחור

25.10.2017, 11:44 | עומר כביר

43.5% מהסכום שיוציאו צרכנים בארה"ב על קניות ברשת ב-2017 יעבור דרך הפטלפורמה של אמזון - כך לפי אמדן של חברת המחקר eMarketer. מדובר בגידול משמעותי לעומת השנה שעברה, אז זרמו דרך הפלטפורמה של אמזון 38% מהסכומים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הנתונים, שפורסמו באתר recode, השנה יזנקו המכירות באמזון ב-32% ויגיעו ל-196.8 מיליארד דולר (לעומת 149.1 מיליארד ב-2016). הסכום כולל הן מכירות שבוצעו ישירות על ידי אמזון עצמה, והן מכירות שביצעו מוכרים עצמאיים בפלטפורמה של אמזון, ולכן לא מייצג את הכנסות החברה בארה"ב אלא רק את היקף המכירות שבוצע באתרה.

צומחת במהירות. מחסן משלוחים של אמזון, צילום: בלומברג צומחת במהירות. מחסן משלוחים של אמזון | צילום: בלומברג צומחת במהירות. מחסן משלוחים של אמזון, צילום: בלומברג

חלק ניכר מגידול במכירות נובע מהעובדה שאמזון גרפה חלק ניכר מכלל הגידול בשוק הסחר המקוון, שיזנק השנה ב-15.6% ל-452.41 מיליארד דולר. ואולם החברה גדלה גם על חשבון מתחרות, ובפרט המתחרה הגדולה איביי, שהיקף המכירות בפלטפורמה שלה ירד מ-7.8% מכלל המכירות בארה"ב בשנה שעברה ל-6.8% בלבד השנה.

אפל, במקום השלישי, אחראית ל-3.6% מסך הסכומים שהוצאו על רכישות ברשת, 16.29 מיליארד דולר בסך הכול. גידול של כ-5% לעומת 2016, אז עמד נתח השוק של החברה על 3.2%. מדובר בנתון מרשים, שכן בניגוד לאמזון ולאיביי שמשמשות כפלטפורמות ענק למכירת אינספור מוצרים משלל סוחרים, אפל מציעה באתריה רק מכשירים פרי פיתוחה.

המתחרה הגדולה של אמזון בעולם החנויות הפיזיות, וולמארט, אמנם משפרת עמדות בשוק המקוון והגדילה את נתח השוק שלה מה-2.8% ל-3.6%, אך היא עדיין נמצאת רחוק מאחורי היריבה. ב-recode מציינים שהנתונים מתייחסים לחברות ציבוריות בלבד, ולא כוללים מכירות של חברות פרטיות. כתוצאה, נתח השוק של החברות השונות כנראה קטן יותר, אך לא בצורה משמעותית מכיוון שאין חברות הפרטיות שמתקרבות להיקפי המכירות של חברות הענק.

חרף ההגמוניה של אמזון בעולם הסחר המקוון, החברה עדיין רחוק מלהיות דומיננטית בשוק הקמעונאות בכללו: לפי eMarketer אמזון מחזיקה בקצת פחות מ-4% מכלל שוק הקניות בארה"ב, מקוון ולא-מקוון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות