אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל בית הזהב מבקש בונוס של 400 אלף שקל צילום: אוראל כהן

מנכ"ל בית הזהב מבקש בונוס של 400 אלף שקל

חברת הדיור המוגן מבקשת לאשר לגולן רובינשטיין, מבעלי השליטה, בונוס עבור חלקו ברכישת בתי אבות סיעודיים בלונדון

26.10.2017, 07:09 | רחלי בינדמן

חברת בית הזהב, שבשליטת משפחת רובינשטיין ויונל כהן, מבקשת מבעלי מניות המיעוט לאשר בונוס מיוחד של כ־400 אלף שקל למנכ"ל החברה גולן רובינשטיין, הנמנה עם בעלי השליטה בה. זאת עבור עסקה שהוביל לרכישת בתי אבות סיעודיים בלונדון בתמורה ל־79 מיליון ליש"ט, שהושלמה בפברואר. האסיפה צפויה להתקיים ב־3 בדצמבר. עם בעלי מניות המיעוט הגדולים, שצפויים להכריע את גורל הבונוס, נמנים פסגות (7.5%) והראל (8%).

קראו עוד בכלכליסט

החברה מנמקת את המענק ב"תרומתו המשמעותית לעסקה", ומציינת כי הוא אינו חורג מתקרת המענק המרבית ומתקרת השכר המרבית שרובינשטיין זכאי להם.

רובינשטיין מחזיק ב־10% מהחברה, ואחיו ארנון ומיה מחזיקים ב־10% כל אחד.

יונל כהן, לשעבר מנכ"ל חברת הביטוח מגדל ויו"ר חברת הביטוח איילון מחזיק ב־16%, ואודי רובינשטיין (אין קשר משפחתי) ב־16% נוספים. במסגרת הסכם העסקתו זכאי המנכ"ל לדמי ניהול של 92 אלף שקל בחודש, לרכב בשווי של עד 300 אלף שקל ולמענק בגובה 2.5% מרווחי החברה, בתנאי שהרווח הנקי יעמוד לפחות על 10 מיליון שקל בשנה.

אם המענק יעלה על 300 אלף שקל, כפי שקורה עכשיו, 20% ממנו יעוכבו, והזכאות תותנה בעמידה ביעדי הרווח של החברה בשנה העוקבת. המענק המקסימלי שרובינשטיין יכול לקבל לא יעלה על פי 6 מדמי הניהול החודשיים שלו — כלומר 552 אלף שקל. עלות שכרו הסתכמה אשתקד ב־1.2 מיליון שקל. הרווח הנקי של בית הזהב עמד בשנת 2016 על 11.5 מיליון שקל. במחצית הראשונה של 2017 הסתכם הרווח הנקי ב־1.3 מיליון שקל.

יונל כהן, צילום: עמית שעל יונל כהן | צילום: עמית שעל יונל כהן, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות