אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבוט מוול סטריט: AI ברוקר סוחר במניות טוב מכל אדם צילום: FUTURAMA Wikia

הבוט מוול סטריט: AI ברוקר סוחר במניות טוב מכל אדם

קרן AIQ גייסה לשורותיה בוט שמסוגל לנהל תיקים של 30 עד 70 מניות ולנתח ביצועים כמו אנליסט ותיק; בינתיים, הצליח הבוט להציג צמיחה גדולה משל תיקים שניהלו אנשים. בין היתר, הוא מנתח טרנדים, פרסומי תקשורת ונתוני צמיחה

26.10.2017, 18:13 | יואב סטולר

ברוקרים? ראו הוזהרתם: קרן AIQ החלה להשתמש בבוט של חברת EquBot, כלי בינה מלאכותית שמתפקד כסוחר במניות, שמסוגל לבנות ולנהל תיק של 30 עד 70 מניות.

קראו עוד בכלכליסט

בינתיים, הוא עושה עבודה מעולה: בימי המסחר הראשונים של הבוט, הצליחו התיקים שלו לגדול ב-0.7%, בעוד תיקים אחרים צמחו רק ב-0.5% (לפי מדד S&P 500). הבוט, שנשען על פלטפורמת ווטסון של IBM, מסוגל ללמוד תוך כדי תנועה ולשפר כל הזמן את הפעולה שלו, מה שמייתר את הצורך במתכנת אנושי.

קונה ומוכר לבד, צילום: FUTURAMA Wikia קונה ומוכר לבד | צילום: FUTURAMA Wikia קונה ומוכר לבד, צילום: FUTURAMA Wikia

השימוש בתוכנות לרכישת מניות אינו חדש, ומזה שנים שמופעלים אלגוריתמים מבוססי ניתוח כמותי לטובת מסחר קצר מועד במניות. כמו כן, מנהלי קרנות בעצמם מסתמכים על אלגוריתמים כדי לפשט את הניתוח בתחומים כזיהוי דפוסי מסחר.

עם זאת, הפיתוח של EquBot שונה מהותית מתוכנות אחרות: הבוט חושב כמו מנהל תיק ותיק, ומדרג הזדמנויות השקעה תוך התחשבות בנתוני צמיחה, רווח, הערכות אנליסטים, טרנדים והשפעות אחרות. כך יכולה התוכנה לעבד יותר ממיליון נתונים מדי ביום בהם רווחים, תנודות פיננסיות, מגמות צרכניות, ההתפתחויות בתעשייה ופרסומים רלוונטיים בתקשורת. כל אלה מאפשרים לבוט הפיננסי לעדכן את הערכתו בנוגע לכ-6,000 חברות נסחרות.

"את הבחירה ב-30 עד 70 המניות מבצע הבוט בהתבסס על ההסתברות שלהם להפיק תועלת מהתנאים הכלכליים הנוכחיים, מהמתרחש בסביבה הנסחרת ומהאירועים הקשורים בעולם ובחברה", הסבירו בקרן.

"הטכנולוגיה שפותחה בעזרת ווטסון מחזיקה ביכולת לחקות צבא שלם של אנליסטים המתמחים במחקר הון ועובדים סביב השעון, 365 ימים בשנה, תוך הסרת החשש מטעות אנוש או התנהלות מוטת רגשית", הוסיף מנכ"ל Equbot, צ'ידה קהוטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות