אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התחזיות התבדו? אייפון X אזל מהמלאי בתוך 10 דקות

התחזיות התבדו? אייפון X אזל מהמלאי בתוך 10 דקות

אנליסטים הביעו ספקות בנוגע לביקוש שיווצר עם היוודע מחירו המיועד של האייפון החדש, כ-1,000 דולר לדגם הבסיסי; הביקוש הגבוה עשוי להוות הוכחה לכך שטעו

27.10.2017, 12:49 | רפאל קאהאן

אפל יכולה להיות מרוצה. מכשיר האייפון x החדש אזל מהמלאי בתוך כ-10 דקות מתחילת ההזמנות המוקדמות. המכירה שהחלה בשמונה בבוקר שעון ישראל' איפשרה למי שהיה מעוניין להיות בין הראשונים לגעת במכשיר הנחשק בתאריך ההשקה הרשמי, 3 בנובמבר הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

ההתלהבות הרבה של המזמינים גרמה לכך שהאצווה הבאה לא תהיה זמינה בעוד זמן מה מההשקה. המכשיר הכסוף שנמכר דרך ספקית הסלולר AT&T למשל לא יהיה זמין למשל לפני סוף נובמבר. עבור שאר הספקיות מדובר בהמתנה שיכולה להגיע לחמישה שבועות מתאריך ההשקה.

נראה שבאפל ציפו להתנפלות ההמונית. אתר החברה הורד לכעשר דקות לפני שעת השי''ן והצליח לעמוד בעומס. שלא כמו בשנים האחרונות, לא נרשמו האטות או זמני טעינה ארוכים. מה שמעיד שמדובר בעומס שנצפה מראש.

השקת אייפון X השקת אייפון X השקת אייפון X

אנליסטים הביעו ספקות בנוגע לביקוש שיווצר עם היוודע מחירו המיועד של האייפון החדש, כ-1,000 דולר לדגם הבסיסי. אך המציאות כפי הנראה הוכיחה את טעותם. עם זאת, רוכשי האייפון בהשקות ידועים כמעריצים השרופים של החברה ומוצריה - כך שעדיין לא ברור מה יהיה הביקוש בהמשך.

בתוך כך האייפון 8 הפשוט מתקשה להתרומם. הביקושים שלו עומדים על כשבריר מזה של האייפון הקודם בתאריכים המקבילים בשנה שעברה. שני דגמי האייפון 8 היוו כ-16% בלבד מכל רכישות הסמארטפונים בארה''ב ברבעון האחרון, הרבה פחות מ-43% של האייפון 7.

הביקושים למכשירים של אפל עשויים להיתקל בהאטה במידה והאייפון X יתברר כמכשיר למשוגעים לדבר בלבד. אם הלקוחות ימאנו לבחור באייפון 8 לאפל תהיה בעיה קשה שתהיה עשויה לפגוע בה בהמשך הדרך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
המלאי אזל מהל מאחר ולא היו הרבה מכשירים במלאי.
והאצווה הבאה תיארך עוד זמן רב מאחר ויש קושי רב לייצר כמויות גדולות של המכשיר. ע"פ פרסומים שונים, נראה שאפל אף הסכימה להתפשר על איכות הרכיבים שמרכיבים את פייס אי.די - שהוא בין הגורמים המהותיים לעיכוב בתהליכי הייצור של המכשיר - לטובת הרחבת יכולת הייצור של המכשיר. המעניין הוא שהפייס אי די עשוי להיות בעייתי כאשר מדובר בזיהוי תאומים זהים, ע"פ הודעת אפל עצמה. בהנתן הנתון הזה, כיצד ניתן יהיה לזהות אדם בצורה ייחודית? כיצד הבנקים יקבלו את זה?
אחד שמבין  |  28.10.17
לכל התגובות