אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר עלה ב-0.7% מול השקל, היורו איבד 0.8% צילום: בלומברג

הדולר עלה ב-0.7% מול השקל, היורו איבד 0.8%

ברקע למסחר: הודעת הבנק המרכזי האירופי מאתמול על הפחתת היקף הרכישות החודשי; כלכלני אגוד: "הדולר צפוי להתחזק אל מול המטבעות העיקריים בעולם בטווח הבינוני-הארוך"

27.10.2017, 13:22 | שירות כלכליסט

הדולר עלה היום ב-0.7% ושערו היציג נקבע על 3.53 שקלים. היורו איבד 0.8% ושערו היציג נקבע על 4.11 שקלים. בעולם, שומר הצמד דולר/יורו על יציבות.

ברקע למסחר - הודעת הבנק המרכזי האירופי מאתמול על הפחתת היקף הרכישות החודשי מ-60 מיליארד יורו ל-30 מיליארד יורו - ועל הארכת תקופת הרכישות, שהיתה אמורה להסתיים בדצמבר השנה, עד ספטמבר 2018 (לפחות). לפיכך, סכום הרכישות המתווסף יעמוד על 240 מיליארד יורו.

כלכלני בנק אגוד, בראשות ראש תחום מחקר והאנליסטית הראשית אורלי אברהם, כתבו בסקירתם השבועית כי  "להערכתנו, הדולר צפוי להתחזק אל מול המטבעות העיקריים בעולם בטווח הבינוני-הארוך. זאת בשל ציפיותינו לגידול בפערי הריביות בין ארה"ב לעולם, צפי להמשך העלאות ריבית בארה"ב בקצב מתון ומדוד, וחוזקה היחסי של הכלכלה האמריקאית מול רוב המדינות בעולם. אנו מעריכים כי הדולר צפוי להתחזק מול האירו בשלוש השנים הקרובות זאת בשל פערי הריביות שצפויות להתרחב, תוכנית המיסוי של טראמפ, וצמצום המאזנים של הפד (דבר שצפוי להוביל לעליית תשואות). עם זאת, צמצום דומה בתכנית ההרחבה הכמותית בגוש האירו עשוי לפגוע בהערכתנו זו. נציין כי השוק צופה העלאה ראשונה בגוש האירו רק בשנת 2019 (לריבית של 0.1%) אל מול צפי לעוד 2 העלאות קרובות בארה"ב: אחת בחודש דצמבר 2017 (לטווח של 1.25%-1.5%) ואחת בחודש יוני 2018 (לטווח של 1.5%-1.75%)".

כלכלני לאומי כתבו בסקירה השבועית כי "הפער בין הריביות המוניטאריות של ארה"ב ושל ישראל צפוי להמשיך ולהתרחב באופן איטי במהלך השנה הקרובה. התרחבות זו ממתנת את הלחצים הבסיסיים לתיסוף השקל, ויכולה אף להביא לעלייה בתנודתיות שער החליפין. אנו ממליצים על חשיפה מט"חית בתיק ההשקעות באמצעות אחזקות באפיק המנייתי והקונצרני בחו"ל ללא גידור החשיפה המטבעית. זאת, גם בשל אופיה הממתן של חשיפה מטבעית על התנודתיות הכוללת בתיקי ההשקעות".

(ארכיון), צילום: בלומברג (ארכיון) | צילום: בלומברג (ארכיון), צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות