אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובמה הודיע: אשתתף בחבר מושבעים בשיקגו צילום: בלומברג

אובמה הודיע: אשתתף בחבר מושבעים בשיקגו

נשיא ארה"ב לשעבר "הבהיר בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים" כי ימלא את חובתו האזרחית וישתתף כחבר בחבר מושבעים בעיר: "נוודא שיש לו את כל התנאים הדרושים כנשיא לשעבר", אמר השופט

28.10.2017, 16:51 | שירות כלכליסט

ברק אובמה זומן להשתתף בחבר-מושבעים, ונשיא ארה"ב לשעבר מתכוון לעשות זאת, כך על פי פקידים במערכת המשפט האמריקנית. לפי דיווח בשיקגו טריביון, השופט הראשי של מחוז קוק, אילינוי, הודיע אתמול באופן רשמי שאובמה ימלא את חובתו האזרחית בחודש הבא.

קראו עוד בכלכליסט

השופט טים אוונס אמר לעיתון שבתי המשפט יבצעו התאמות כדי לארח את יחידת שומרי הראש של אובמה, והוסיף: "כמובן שנוודא שיש לו את כל התנאים הנחוצים לנשיא לשעבר. בטיחותו תהיה בראש מעייננו". אוונס הוסיף ואמר ש"הוא (אובמה) הבהיר לי בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים שהוא מתכוון למלא את חובתו האזרחית כאזרח וכחבר בקהילה".

נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה, צילום: בלומברג נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה | צילום: בלומברג נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה, צילום: בלומברג

זו אינה הפעם הראשונה בשנים האחרונות שאובמה נקרא להשתתף בחבר המושבעים. ב-2010 הוא קיבל זימונים לחבר מושבעים במחוז קוק, היכן שנמצא בית בבעלותו, בדיוק כשהתכונן לנאום מצב האומה הראשון שלו. אובמה שמחזיק תואר במשפטים מהרווארד, לא השתתף באותו חבר מושבעים.

"למרות שזה לא מקום שבו הציבור יכול ממש להרוויח כסף, זה זוכה להוקרה רבה," אמר אוונס לטריביון ביום שישי. "זה חיוני עבור החברה שלנו ליהנות מסוג כזה של מחויבות". אובמה טרם התייחס להשתתפותו הצפויה בחבר המושבעים.

הנשיא לשעבר ג'ורג' ו. בוש השתתף בחבר מושבעים בדאלאס, טקסס, ב-2015. הסנטור ג'ון קרי השתתף גם הוא בחבר מושבעים ב-2005 ונבחר לשמש שם כיו"ר.

המוזיקאית טיילור סוויפט עלתה לכותרות לאחר שהחמיצה את טקס פרסי ה-MTV כדי לשמש כמושבעת, אך השופט שחרר אותה מחובתה, במשפט שעסק באונס וחטיפה בנסיבות מחמירות. גם אופרה וויינפרי התייצבה כדי להשתתף בחבר מושבעים במחוז קוק ב-2004.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות