אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר גלובוס מקס: בנט קפלן בדרך לרכוש 11 סניפים של ניו פארם צילום: רפי דלויה

לאחר גלובוס מקס: בנט קפלן בדרך לרכוש 11 סניפים של ניו פארם

קפלן, לשעבר אחד מבעלי רשת בתי הקולנוע, צפוי לרכוש מהמשביר את הסניפים שמהם היא נדרשה להיפטר במסגרת העסקה עם שופרסל. בין הצדדים הוחלפו טיוטות, והחוזה הפורמלי צפוי להיחתם בתחילת השבוע

28.10.2017, 20:09 | שירות כלכליסט

מסרטים לפארמה: בנט קפלן, לשעבר מנכ"ל גלובוס מקס ואחד מבעלי הרשת, צפוי לרכוש מהמשביר 11 סניפים של ניו-פארם תמורת 30 מיליון שקל. כזכור, המשביר נדרשת למכור את הסניפים על מנת להשלים את עסקת המכירה לשופרסל.

בין קפלן לאנשי המשביר הוחלפו טיוטות חוזה, והחוזה עצמו בין הצדדים צפוי להיחתם בתחילת השבוע. מנגד, המו"מ עם האחים ניסנוב - מי שסומנו גם כמועמדים מובילים לרכוש את הסניפים - לא התקדם. מגדל שוקי הון, בהובלת רועי אייזנמן, ליוו את העסקה.

ניו-פארם, צילום: אוראל כהן ניו-פארם | צילום: אוראל כהן ניו-פארם, צילום: אוראל כהן

11 סניפי ניו־פארם נמכרים במסגרת עסקת המיזוג בין רשת שופרסל לניו־פארם שאושרה על ידי רשות ההגבלים העסקיים בספטמבר. אישור העסקה הותנה בכך שניו־פארם תמכור 9 סניפים לגורם אחד וזה יחויב להפעיל את הסניפים כרשת פארם. מאוחר יותר נוספו שני סניפים נוספים לעסקת המכר כדי להפוך את העסקה לכלכלית עבור הגורם שירכוש את הסניפים. הרשות התנתה את המיזוג בכך שמכירת החנויות תיעשה עוד בטרם ביצוע המיזוג והעברת השליטה ברשת הפארם לשופרסל. 

בחינת הרשות את המיזוג העלתה כי קיימת חפיפה בפעילותן של שופרסל וניו־פארם ובמוצרים הנמכרים על ידן, כגון מוצרי טואלטיקה, מוצרי טיפוח הגוף, מוצרי ניקיון ומוצרי תינוקות. ביחס למוצרים החופפים, נמצא כי המיזוג עלול ליצור פגיעה בתחרות באזורים בהם אין מרכולים או חנויות פארם נוספים שקרובים מספיק לסניפי הצדדים, ושדומים מספיק לחנויות הצדדים מבחינת היקף ומגוון המוצרים שהם מציעים.

באזורים אלה, לטענת הרשות, המיזוג עלול להביא למצב של מיעוט מתחרים וכתוצאה מכך ייווצר לשופרסל כוח שוק חד־צדדי. משמעותו של כוח זה היא ששופרסל תוכל להעלות את המחירים בהם נמכרים המוצרים החופפים בחנויות הצדדים. באזורים בהם סברה הרשות כי המיזוג עלול לאפשר לשופרסל להעלות מחירים לצרכן, הורתה הממונה על הגבלים, מיכל הלפרין, למכור את סניפי ניו־פארם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות