אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו מתייחס לראשונה לחוק הצרפתי: "לא רוצה בו" צילום: גיל יוחנן

נתניהו מתייחס לראשונה לחוק הצרפתי: "לא רוצה בו"

ראש הממשלה אמר כי אינו תומך בחוק האוסר חקירות פליליות של ראש ממשלה מכהן: "לא מעוניין בשום חוק הנוגע לחקירות שקשורות בי או שאינן קשורות בי". שרים בליכוד: "ביטן מלבה את האש". ח"כ אמסלם באולפן ynet: "אם לא יכבדו אותנו - לא תהיה קואליציה"

29.10.2017, 11:23 | מורן אזולאי, אטילה שומפלבי וישי פורת, ynet
ראש הממשלה התייחס לראשונה לחוק שנמצא במחלוקת. בישיבת "שרינו" של שרי הליכוד אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "לגבי החוק הצרפתי, אני אומר כאן באופן ברור - אני לא מעוניין בשום חוק הנוגע בחקירות המתנהלות עכשיו שקשורות בי או שמתנהלות עכשיו ואינן קשורות בי".

קראו עוד בכלכליסט

הבוקר (יום א'), בראיון לאולפן ynet התייחס ח"כ דודי אמסלם מהליכוד לחוק האוסר חקירות פליליות של ראש ממשלה מכהן ולתביעה החדשה נגד שרה נתניהו. "בושה וחרפה. על עשרה ימי עבודה הגברת הזאת תובעת 225 אלף שקל. נניח שגברת נתניהו היא מעסיקה קצת קשה, למה זה אמור לעניין מישהו?", אמר ח"כ אמסלם.

ח"כ דודי אמסלם, צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ דודי אמסלם | צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ דודי אמסלם, צילום: אלכס קולומויסקי

שרת המשפטים איילת שקד אמרה כי לא לא תעלה לדיון בוועדת השרים את "החוק הצרפתי", אבל ח"כ אמסלם מתעקש: "אני לא מכיר הסכם לגבי החוק הצרפתי. היתה הבנה עם שקד. אם לא יכבדו אותנו - לא תהיה קואליציה".

 

אתמול נמסר כי בעקבות העימות בין הליכוד לבית היהודי סביב אותו חוק וטענות כי הבית היהודי מתדרך שהחוק נקבר, הוחלט כי כל החוקים של הקואליציה שאמורים היו לעלות להצבעה בוועדת שרים לחקיקה, יידחו עד להודעה חדשה. גם בשבוע שעבר לא עלו להצבעה הצעות חוק של חברי קואליציה, גם אז משום שלא התגבשו הסכמות על החוק המבקש להגן על ראש ממשלה מכהן מחקירות משטרה.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: איי אף פי ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: איי אף פי ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: איי אף פי

 

לפני כינוס ועדת השרים וישיבת הממשלה, התייחס ראש הממשלה נתניהו לחוק אחר שנמצא במחלוקת, חוק "ירושלים רבתי", שלא הועלה לדיון לבקשת האמריקנים. "אנחנו בקשר עם האמריקנים", אמר נתניהו. "האמריקנים פנו אלינו וביקשו להבין את מהות החוק. כפי שפעלנו מולם בשיתוף פעולה עד עכשיו, כדאי לדבר איתם ולתאם מולם. אנחנו פועלים כדי לקדם ולפתח את ההתיישבות ולא כדי לקדם שיקולים אחרים". החוק מבקש לספח לירושלים חמש רשויות, ונתניהו כבר הודיע על תמיכה בו.

השר ישראל כ"ץ התייחס לחוק ירושלים רבתי: "ראש הממשלה וה"מ אמר שהוא תומך בחוק ירושלים רבתי. לא אמורה להיות בעיה מדינית בנושא, זה חוק ישראלי פנימי שבא לחזק את ירושלים בלי שום קשר לסוגיות מגזריות. אני לא רואה דבר חשוב כמו להבטיח את הרובע היהודי בירושלים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות