אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת ויקטורי יוצאת נגד יבואנית וודקה פינלנדיה: "נגמרו הימים שגביתם 30% דמי תיווך" צילום: finlandia, אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

רשת ויקטורי יוצאת נגד יבואנית וודקה פינלנדיה: "נגמרו הימים שגביתם 30% דמי תיווך"

מנכ"ל ויקטורי, אייל רביד, מגיב לפנייה במסגרתה נדרשה רשת השיווק להסיר מהמדפים בקבוקי וודקה שנרכשו בייבוא מקביל: "רכבת הייבוא המקביל כבר יצאה לדרך. הצרכן הישראלי לא סולח על חזירות"

29.10.2017, 12:04 | נורית קדוש

אייל רביד, מנכ"ל ומבעלי השליטה של רשת ויקטורי יוצא במתקפה קשה נגד אקרמן, יבואנית הרשמית של וודקה פינלנדיה בישראל, אשר לדבריו פועלת למנוע הורדת מחירים. "אני קורא בתדהמה את השקרים והפחדות הסרק במכתב ומבין שאקרמן עדיין לא הבינו שנגמרו הימים בהם הם יכלו לגבות פערי תיווך של 30% מהצרכן הישראלי", טוען רביד בתגובה למכתב שקיבל בסוף השבוע מעורכי הדין של חברת Brown – forman corporation, יצרנית מותגי אלכוהול ובינהם וודקה פינלנדיה, המשווק בישראל על ידי חברת אקרמן. במכתב דורשים עורכי הדין של היצרנית כי ויקטורי תסיר מהמדפים את בקבוקי הוודקה שרכשה בייבוא מקביל ויעבירם אליה לצורך השמדתם.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב טוענת היצרנית הבינלאומית כי על מנת להבטיח את איכות המשקה, מוטבעים קודי ייצור על כל בקבוק. קודים אלו מורכבים מספרות ואותיות המציינות בין השאר את התאריך, השעה ומקום הייצור של המשקה ומאפשרים לבצע ריקול (איסוף מהמדפים) במקרה הצורך. החברה מצאה כי ברשת ויקטורי נמכרים בקבוקי פינלנדיה מהם הוסרו הקודים, וזאת בניגוד לדין ועל כן דרישתה לחדול מלשווקם.

בתגובה לכך מסר רביד: "הציבור הוא שמחליט ממי הוא קונה ובאיזה מחיר ולכן אני מציג באופן שקוף את המכתב השערורייתי, לעיני הציבור כולו כדי שיחליט האם הוא רוצה לרכוש וודקה פינלנדיה מהיבואן הרשמי במחיר הגובה ב30% מהמחיר של אותה וודקה בדיוק אצלנו ברשת". 

אייל רביד, וודקה פינלנדיה, צילום: finlandia, אוראל כהן אייל רביד, וודקה פינלנדיה | צילום: finlandia, אוראל כהן אייל רביד, וודקה פינלנדיה, צילום: finlandia, אוראל כהן

ברקע הדברים, מהלך של רביד לרכישת בקבוקי המשקה בנפח של ליטר ושיווקם לצרכן ב-74.9 שקל. זאת בעוד המחיר של המשקה הנרכש מהיבואן הרשמי עומד על 110 שקל לצרכן ובמבצעי הוזלות כ-99 שקל. צעד כזה מאלץ על פי רוב את היבואן הרשמי להוריד מחירים לקמעונאים אחרים, בכדי שיוכלו להתמודד עם התחרות שהציב רביד. אלא שעיתוי המהלך, בסמוך לסוף השנה האזרחית המאופיינת בעליה במכירות אלכוהול לחגיגות הסילבסטר, צפויה לפגוע ביבואן הרשמי בצורה חדה יותר.

אלא שאין בכוונת רביד להיעתר לדרישה: "אני מחזיק בכל ההיתרים והרישיונות, כולל ממשרד הבריאות, למכור את בקבוקי הפינלנדיה, שאינם נקנים מהיבואן הרשמי. אקרמן אולי לא הפנימה, אבל רכבת הייבוא המקביל כבר יצאה לדרך ואני ממליץ להם להצטרף לנסיעה, משום שהצרכן הישראלי כבר לא סולח על חזיריות. אמשיך לפעול לשם השגת מותגים ביבוא מקביל ובמחירים זולים הרבה יותר ממחירי היבואנים הרשמיים וכל זאת כחלק מתפיסתי שיש להוזיל את המחירים לצרכן הישראלי".

תגובת עו"ד של היצרנית טרם נמסרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות