אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגניבות במושב שקף: כתבי אישום נגד 20 תושבי הרשות הפלסטינית צילום: שאטרסטוק

הגניבות במושב שקף: כתבי אישום נגד 20 תושבי הרשות הפלסטינית

כתב האישום מייחס לנאשמים גרימת נזק רב בהיקף של 300 אלף שקל. על פי כתב האישום, הנאשמים בסיוע קטינים ונשים עברו מתחת לחומת ההפרדה, מבעד לשטח המפורז תוך שהם פוגעים בגפנים ובזמורות, חותכים רשתות חרקים, וגורמים נזק לחממות ולציוד במקום.

29.10.2017, 16:36 | זוהר שחר לוי

הפרקליטות הגישה היום (א') כתב אישום כנגד 20 תושבי הרשות הפלסטינית שנכנסו בשבוע שעבר שלא כדין לישראל וגנבו תוצרת חקלאית בהיקף נרחב משטח החממות והכרמים של מושב שקף, תוך גרימת נזק רב בהיקף של כ-300 אלף שקל.

כתב האישום מייחס לנאשמים כניסה לישראל ללא היתר, הסגת גבול, נזק בזדון וגניבה בנסיבות מחמירות של תוצרת חקלאית.

אילוסטרציה, צילום: גטי אימג אילוסטרציה | צילום: גטי אימג'ס אילוסטרציה, צילום: גטי אימג

מושב שקף, השוכן בחבל לכיש, ממוקם סמוך לחומת הקו הירוק בצמוד לכביש 358, כאשר מעברה השני של החומה, בתוך הרשות הפלשטינית, נמצא הישוב בית עוא. מתחת לחומה קיים מעבר מים שנחסם על ידי שלטונות צה"ל בגדר תיל.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי פרקליטות מחוז דרום (פלילי), בשבוע שעבר, בין שישי לשבת, נכנסו 20 הנאשמים ועוד רבים אחרים, בהם קטינים ונשים, במעבר המים שמתחת לחומה ולאחר מכן נכנסו לתוך הכרמים והחממות של מושב שקף, מצוידים בסלים, בארגזים ובציוד נוסף והחלו לגנוב עגבניות וענבים מהשטח החקלאי של המושב במטרה להעבירם לשטחי הרשות.

הנאשמים, כך נטען, העמיסו את הסחורה על עגלות וכן על כלי רכב שהמתינו להם במטרה להעבירם לשטחי הרשות, תוך שהם פוגעים בגפנים ובזמורות, חותכים רשתות חרקים, וגורמים נזק לחממות ולציוד במקום.

אזרח שנסע בכביש והבחין בפעילותם הזעיק את חיילי צה"ל למקום וכתוצאה מכך חלק מהמעורבים נטשו את הסחורה וברחו לשטחי הרשות וחלקם הסתתרו בחממות ובכרמים עד שאותרו על ידי החיילים והחקלאים. "כתוצאה ממעשי הנאשמים", נכתב בכתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בבאר שבע, "נגרם נזק רב לכרמים ולחממות העגבניות של החקלאים תושבי המקום, נזק המוערך בשווי של כ-300 אלף שקל".

במקביל להגשת כתב האישום מבקשת הפרקליטות להאריך את מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים נגדם. "מעשיהם", נכתב לבית המשפט, "אשר באור יום שהו שעות בישראל וגנבו תוצרת חקלאית בשווי מאות אלפי שקלים וגרמו לנזקים רבים, בעזרתם של קטינים ונשים, מעידים על חוצפתם, ועל החשש הרב שמא ישובו על מעשים אלו או דומים להם".

"הנאשמים", נכתב עוד, "לא היססו לעבור מתחת לחומת ההפרדה, מבעד לשטח המפורז ולתך שטח המושב על מנת לבצע את מעשיהם. הם היו מאורגנים, מתוכננים ושיטתיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות