אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ועד עובדי תע"א: "העלויות במתווה הביטוח הסיעודי של סלינגר מרקיעות שחקים" צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

יו"ר ועד עובדי תע"א: "העלויות במתווה הביטוח הסיעודי של סלינגר מרקיעות שחקים"

לטענת אהוד נוף החלופות שהציעה המפקחת על הביטוח משבר הביטוח הסיעודי הקבוצתי מותירה את העובדים מול שוקת שבורה

31.10.2017, 08:20 | רחלי בינדמן

כל מה שאתם צריכים לדעת על הביטוח הסיעודי

ועד עובדי התעשייה האווירית שופך מים צוננים על הפתרון של הממונה על שוק ההון דורית סלינגר לבעיית הביטוח הסיעודי.

קראו עוד בכלכליסט

לידי "כלכליסט" הגיע מכתב ששלח יו"ר הוועד אהוד נוף באחרונה לכ־50 אלף עובדי החברה. במכתב מבהיר נוף כי "ארגון העובדים בחן לעומק הצעות לביטוח קבוצתי במתווה האוצר, ומהן עולה כי עלויות דמי הביטוח מרקיעות שחקים מחד, ופרק הזמן אשר נותר לניהול המו"מ לשיפור ההצעות וקבלת הצעות חלופיות אינו מספק מאידך".

באחרונה שלחה סלינגר מכתב לוועדי העובדים שבו עדכנה אותם כי הביטוח הקבוצתי צפוי להסתיים ודרשה כי יפעלו מול חברות הביטוח למציאת פתרון ארוך טווח לעובדים. אלא שכפי שעולה מהמכתב של נוף, הפתרונות שחברות הביטוח מציעות יקרים מאוד.

לטענת נוף, החלטת סלינגר דוחקת את הוועד לפינה ומחייבת אותו לבטל את הביטוח לעובדים אך לא מציעה פתרון הולם ומותירה את העובדים ללא ביטוח. לדבריו, לחצים שהפעיל הוועד בשנים האחרונות תרמו לכך שהביטוחים הקבוצתיים יישארו על כנם, אף שבמשרד האוצר רוצים לבטלם מאז שנת 2011.

יו"ר ועד עובדי תע"א אהוד נוף יו"ר ועד עובדי תע"א אהוד נוף יו"ר ועד עובדי תע"א אהוד נוף

נוף הבהיר לעובדים כי אם הביטוח הקבוצתי לא יחודש כפי שדורשת סלינגר, עומדת להם זכות להצטרף לביטוח פרטי של הראל בלי לחתום על הצהרת בריאות. הבעיה היא שמדובר בביטוח יקר מאוד, בעיקר עבור עובדים מבוגרים.

"אנו ניצבים יחד עם ארגונים אחרים על פרשת דרכים, בתקופה שבה מערכות הבריאות הציבורית והפרטית עוברות טלטלות", סיכם נוף במכתבו. "אנו מייחסים חשיבות רבה לדאגה ולתמיכה בעובדים ובגמלאים ובבני משפחתם ולכינון מערך ביטוחים שיספק מענה הולם לצרכים במחיר הוגן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות