אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משפחת שמלצר מצאה חניה בת"א: רוכשת את פינק פארק צילום: אסף לב

משפחת שמלצר מצאה חניה בת"א: רוכשת את פינק פארק

חברת תיבא, שבבעלות אפקון של משפחת שמלצר וקרן טנא, תשלם 5.5 מיליון דולר על אפליקציית החניה השיתופית פינק פארק של תומר בלושטיין. האפליקציה מאפשרת לבעלי חניות פרטיות להשכיר אותן בזמן שהם לא משתמשים בהן

31.10.2017, 07:21 | גולן חזני

חברת תיבא, המפתחת מערכות בקרת חניה ומצויה בבעלות חברת אפקון הבורסאית וקרן טנא, רוכשת את פינק פארק תמורת 5.5 מיליון דולר. ל"כלכליסט" נודע כי העסקה מצויה בשלבי סגירה מתקדמים.

קראו עוד בכלכליסט

פינק פארק הוקמה במאי 2010 על ידי תומר בלושטיין, המשמש כיום כמנכ"ל החברה. בלושטיין הוא בן למשפחת הבעלים של רשת בתי האבות בית בכפר ואחיו של מנכ"ל הרשת יניב בלושטיין. פינק פארק מציעה לבעלי חניות פרטיות בתל אביב להשכיר את החניה שלהם כשהם לא משתמשים בה. בעל החניה מקבל מהחברה מתקן המאפשר לנהגים לזהות מבחוץ שמדובר בחניה של פינק פארק ובודק אם החניה פנויה. המכשיר מאפשר גם לוודא כי נהגים מזדמנים לא חורגים מעבר לזמן שהוקצב להם. הפעולה מתבצעת באמצעות האפליקציה של החברה, שהושקה ב־2013.

הבעיה המרכזית בתל אביב

פינק פארק מנסה להתמודד עם אחת הבעיות המרכיות של הנהגים בתל אביב ובערים גדולות בעולם: מציאת חניה. חברות ישראליות נוספות שהוקמו ופועלות בתחום הן פארקו ו־Polly, שמאתרות מקומות חניה ברחוב ובחניונים.

כיום משתמשים באפליקציה של פינק פארק כ־65 אלף איש והיא פעילה בין היתר בתל אביב, בראשון לציון וברמת גן. עד כה גייס בלושטיין כ־3 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים וכיום עובדים בחברה 15 אנשים.

פינק פארק פינק פארק פינק פארק

הבעלות על תיבא מצויה בידי אפקון של משפחת שמלצר, הנסחרת בבורסה, וקרן טנא, המנוהלת על ידי אריאל הלפרין. הקרן רכשה 40% ממניות תיבא מאפקון ביולי 2015 תמורת 24 מיליון דולר, בעסקה ששיקפה שווי חברה של 50 מיליון דולר לפני ההשקעה ו־60 מיליון דולר אחריה.

אפקון נסחרת בשווי 216 מיליון דולר ומחזיקה ב־36% ממניות תיבא. קבוצת שלמה מחזיקה ב־62% ממניות אפקון בשווי 473 מיליון שקל. יו"ר אפקון הוא ישראל רייף, חתנו של מייסד הקבוצה שלמה שמלצר, שנפטר ב־2015, ומנכ"ל החברה הוא גרי שנירר.

ישראל רייף יו"ר אפקון , צילום: נתן בן זאב ישראל רייף יו"ר אפקון | צילום: נתן בן זאב ישראל רייף יו"ר אפקון , צילום: נתן בן זאב

מבקרת חניה בארה"ב

כיום מחזיקה אפקון ב־30% ממניות תיבא וכך גם מייסד החברה צחי תבורי. תיבא מתמחה בשוק מערכות בקרת החניה בארה"ב ונמצאת בשלבי כניסה גם לאירופה ולאפריקה. החברה משווקת ומתקינה מערכת בקרת חניה עירונית, המאפשרת ניהול, שליטה ובקרה מרכזיים בחניונים. המערכת משלבת טכנולוגית זיהוי לוחיות רישוי כאמצעי לבקרת כניסה של תושבי העיר ומתן הרשאות חניה מתאימות על ידי הצלבת המידע עם מאגר הנתונים העירוני.

תיבא הוקמה על ידי תבורי ב־1995, וב־2003 החלה אפקון לשווק את מוצריה, אחרי כמה שנים של תחרות בין שתי החברות. ב־2007 נכנסה אפקון לשותפות שווה בתיבא, בהשקעה של 3.1 מיליון דולר בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות