אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טיפול משפחתי: "החסכונות של ההורים נעלמים בכל חודש"

טיפול משפחתי: "החסכונות של ההורים נעלמים בכל חודש"

לאימו של רן מלמד היה ביטוח סיעודי קבוצתי, אבל חמש שנים לאחר שחלתה במחלת האלצהיימר הפסיקה חברת הביטוח לשלם על האשפוז שמגיע ל-17 אלף שקל בחודש. עכשיו מלמד דואג לאביו בן ה-87: "אם ישנו עכשיו את הביטוחים, אף אחד לא יסכים לבטח אותו מחדש"

31.10.2017, 08:19 | ארי ליבסקר

כל מה שאתם צריכים לדעת על הביטוח הסיעודי

לאמו של רן מלמד (56) יש אלצהיימר. כארבע שנים לאחר שחלתה חלה הידרדרות במחלה, והמשפחה החליטה לשלוח את האם למוסד סיעודי.

קראו עוד בכלכליסט

שני הוריו של מלמד היו ממקימי רשות השידור. האם, בת 83, היתה ממקימי קול המוסיקה וכיהנה כסגנית מנהלת תזמורת רשות השידור. לשני ההורים יש פנסיה תקציבית בסכום גבוה, ובאמצעותה הם מממנים בית אבות סיעודי בעלות של 17 אלף שקל בחודש.

הביטוח הסיעודי השתתף תחילה בכ־60% מהמימון הכולל. אלא שזמן קצר לאחר שהאם אושפזה, בני המשפחה הבינו שהביטוח יספיק רק לחמש שנים.

"מה שלא ידענו הוא שאחרי שלוש שנים יורדים כ־30% מהסכום שהביטוח משלם", אמר מלמד. "מיד כשגילינו את זה פניתי אל הפיקוח על הביטוח, ומהם לא הגיעו תשובות. הוריי עשו את הביטוח הקיבוצי הקלאסי של רשות השידור, דרך ההסתדרות. אני מרגיש שרימו אותם. אמא שלי מאושפזת כבר שבע שנים ואחרי חמש שנים נאלצנו לשלם על האשפוז מכיסנו. אולי פעם חשבו שחולי אלצהיימר חיים רק חמש שנים, אך במציאות של היום זה כבר לא כך. לשמחתי, ההורים שלי שמו חסכונות בצד, אבל זה לא יספיק לעוד הרבה זמן".

רן מלמד. "אולי פעם חשבו שחולי אלצהיימר חיים רק חמש שנים. היום זה כבר לא כך" רן מלמד. "אולי פעם חשבו שחולי אלצהיימר חיים רק חמש שנים. היום זה כבר לא כך" רן מלמד. "אולי פעם חשבו שחולי אלצהיימר חיים רק חמש שנים. היום זה כבר לא כך"

מלמד מספר כי לפני כמה שנים קיבל טלפון מאביו, ששמע על תוכנית לסגירת הביטוח הסיעודי וחשש לעתידו. "ההורים שלי הם אנשים שתכננו פיננסית את ההזדקנות שלהם וחשבו שיזדקנו בכבוד. אבא שלי אמר לי שהחסכונות שלהם נעלמים בכל חודש בתשלום על בית האבות. זה היה ב־2014", אמר. "הוא בן 87. הוא לא סיעודי ומצבו טוב, אבל צריך להתכונן. אני מאוד מודאג. אם ישנו עכשיו את הביטוחים, אף אחד לא יסכים לבטח אותו מחדש. הוא אדם זקן. יש לי הרגשה שהחבר'ה מהביטוח משקרים ולא יהיו יותר ביטוחים לאנשים בגיל של אבא שלי. בעקבות המהלך של סלינגר אנשים כמו אבא שלי יאבדו את פוליסת הביטוח שלהם. ברור לי שאם ימשיכו לו את הפוליסה יבקשו הרבה מאוד כסף וזה יהיה על חשבון המחיה שלו, כי הוא משלים את הסכום הנוסף על האשפוז של אמי".

איפה הוא גר: ירושלים

מתי האם הפכה לסיעודית: ב־2010

הביטוח כיסה: 60%

אחרי חמש שנים הכיסוי ירד ב: 30%

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

57 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

55.
פנסיה תקציבית....
לי אין פנסיה תקציבית. ואין לי פנסיה גבוהה. פנסיה תקציבית היא שוד בין דורי. שודדים את הצעירים. גם כאן חשב מי שחשב שאנשים לא יחיו שנים רבות ומשלמי המיסים יממנו את המגזר הציבורי. אז לא נורא מר מלמד. תוציאו חסכונות מהבנק. ניצלתם מספיק את המדינה שזה אני.
עודד  |  31.10.17
54.
ל-53 השערוריה זה הוועדים והמחוברים שדחפו את הביטוחים ההזויים האלה
באו כול מיני מחוברים למיניהם - למשל חברה כמו בזק שלפני עשרות שנים כול העובדים שם היו בחתך גיל צעיר. הועדים עם חברות הביטוח עשו קומבינה על חשבון העובדים. קנו כול העובדים (שכולם בחתך גיל צעיר) ביטוח סיעודי בגרושים כאשר הם יצרו קומבינה עם חברת הביטוח שהביטוח הוא רק ל 3 או 5 שנים. בכל סיום תקופה של 3 עד 5 שנים האריכו את הביטוח בעוד 3 עד 5 שנים תמורת פרמיה קצת יותר גבוהה. בסוף כשכול העובדים כבר זקנים רוצים לחייב את חברות הביטוח להמשיך את הביטוח.
עולב  |  31.10.17
לכל התגובות