אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השחיתות: סטס מיסז'ניקוב ירצה 15 חודשי מאסר צילום: צביקה טישלר

פרשת השחיתות: סטס מיסז'ניקוב ירצה 15 חודשי מאסר

השר לשעבר מישראל ביתנו והפרקליטות הגיעו להסכמה על הסדר טיעון, שבמסגרתו הוא יודה בעבירות של מרמה והפרת אמונים וירצה 15 חודשי מאסר. זהו הסדר טיעון שני בפרשה, שבה נאשמת גם סגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום

31.10.2017, 09:00 | משה גורלי
המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה הבוקר לבית משפט השלום בתל אביב הסדר טיעון מוסכם לעונש מאסר של 15 חודשים לשר התיירות לשעבר סטס מסז'ניקוב. במסגרת ההסדר יודה מסז'ניקוב בעובדות כתב האישום ובעבירה של מרמה והפרת אמונים.

קראו עוד בכלכליסט

כתב האישום מייחס לשר לשעבר פעולה בניגוד עניינים חמור בעת שהוביל את תמיכת משרד התיירות, באמצעות תקציב של כמיליון שקל, בפסטיבל הסטודנטים באילת ב-2010 ובמקביל המליץ למארגני הפסטיבל להעסיק את יוליה רוט, איתה ניהל מערכת יחסים אינטימית, בהפקת הפסטיבל.

מסז'ניקוב עקב והתעדכן אישית ומקרוב אחר ביצוע ההתקשרות והתמיכה מבלי לגלות את הקשר של רוט שהועסקה בידי חברת פלס, מפיקת הפסטיבל ואמורה הייתה לקבל כספים עבור העסקה זו. 

סטס מיסז סטס מיסז'ניקוב | צילום: צביקה טישלר סטס מיסז

כתב האישום והסדר הטיעון הוגשו בידי עוה"ד מאור אבן חן וד"ר יונתן קרמר מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

עו"ד יובל ששון ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל שמייצג את מסזניקוב מסר בתגובה: "מרשי לקח את מלוא האחריות על עבירת הפרת אמונים, אותה ביצע בראשית כהונתו כשר התיירות בממשלה. בתקופה זו, מרשי הוביל כשר מאות פרוייקטים כלכליים-תיירותיים בהצלחה רבה. העבירה נבעה מניגוד עניינים שמרשי נכנס אליו. מדובר במעידה בודדת, היחידה שמרשי ביציע בכלל. הוא העדיף לקחת את מלוא האחריות ולהתפטר".

ששון מדגיש שמסזניקוב לא קשור כלל לפרשת השוחד שהתגלתה ב'ישראל ביתנו', ששמו שורבב אליה והוא נוקה ממנה בידי הרשויות ש"בחרו להאשימו אך ורק בגין אותה מעידה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
ממליץ לעזוב את בגלל השחיתות
בסין יש עונש מוות למושחתים, במדינות מתוקנות ונורמאליות המושחתים נכנסים לכלא להרבה זמן. וכאן? כאן...המושחתים חוגגים בחוץ ובכלא וחוזרים לכנסת כמו אריה דרעי. ממליץ לעזוב את הארץ בגלל השחיתות, המושחתים מסוגלים למכור או להרוג את כולנו. מי שבכול זאת רוצה להישאר בארץ ולשנות את השיטה...ממליץ לבקש חברות בפייס מShapiro David, לקרוא את מה שהוא כותב, וליישם. רק כך משהו ישתנה כאן.
משיח  |  01.11.17
לכל התגובות