אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בסריה A בונים על השוק הסיני להגדלת ההכנסות צילום: אי פי איי

בסריה A בונים על השוק הסיני להגדלת ההכנסות

הליגה האיטלקית תהיה הראשונה מבין הליגות הבכירות שמעצבת חבילת זכויות שידור נפרדת לסין וזאת במטרה להגדיל את ההכנסות מזכויות השידור בסין כדי לפצות על מה שהולך להיראות כמו קריסת השווי של זכויות השידור באיטליה

31.10.2017, 10:47 | שירות כלכליסט

בסריה A בונים על השוק הסיני להגדלת הכנסות.

הליגה האיטלקית תהיה הראשונה מבין הליגות הבכירות שמעצבת חבילת זכויות שידור נפרדת לסין וזאת במטרה להגדיל את ההכנסות מזכויות השידור בסין כדי לפצות על מה שהולך להיראות כמו קריסת השווי של זכויות השידור באיטליה.

יש לציין שמילאן ואינטר מילאן הן בבעלות חברות סיניות והבעלים של זכויות השידור היא חברת אינפרונט, שנרכשה על ידי דאליאן וואנדה, קונגלומרט הסיני. עם זאת, הרייטינג של הסריה A נופל ובהשוואה לליגות הגדולות האחרות באירופה ההכנסות צמחו באחוזים קטנים מאוד. כמו כן, סילביו ברלוסקוני, טייקון התקשורת, עזב את סצנת הכדורגל כשמכר את מילאן למשקיעים הסינים.

אריק טוהיר הבעלים של אינטר מילאן, צילום: איי אף פי אריק טוהיר הבעלים של אינטר מילאן | צילום: איי אף פי אריק טוהיר הבעלים של אינטר מילאן, צילום: איי אף פי

הערכות הן שתהיה ירידה מאסיבית בהכנסות זכויות השידור באיטליה בשנים 2018 עד 2021 ולכן במנהלת הליגה האיטלקית החליטו להשקיע הרבה מאוד מאמץ בניסיון למכור את זכויות השידור בסין במחיר גבוה.

ההסכם המקומי בין 2015 ל-2018 שווה לליגה האיטלקית 940 מיליון יורו בשנה. עם הסכמי זכויות השידור בחו"ל, האיטלקים הכניסו כ-1.2 מיליארד יורו בשנה.

המטרה כעת היא להשיג עלייה של 50% בהכנסות מזכויות שידור מחוץ לאיטליה כדי שיביאו לליגה יותר מ-300 מיליון יורו. כמו כן, תהיה חבילה נפרדת שתימכר בסין עבור סכום שבאינפרונט מקווים שיהיה 80 מיליון יורו.

לשם כך הרבה מהמשחקים הבולטים של הליגה יתקיימו בשעות הצהריים המוקדמות באיטליה - כדי להתאים לשעות צפייה סיניות. ביום שבת הקרוב מילאן תשחק מול אינטר בשעה 12:30 (שעון איטליה). הערכות הן שאם הסינים ירכשו בסכום גבוה את זכויות השידור האיטלקיות משחקים רבים יתקיימו בשעות המוקדמות באיטליה.

בסין משלמים לא מעט כסף על כדורגל אירופי. הסכם הטלוויזיה האחרון של הפרמיירליג האנגלית עם סין עומד על שווי של 700 מיליון דולר בשלוש שנים - פי 10 יותר מההסכם הקודם. האם הסינים יגלו את אותו רעב לכדורגל איטלקי? כרגע מעדיפים שם כדורגל אנגלי בגלל הכוכבים בפרמיירליג והקבוצות האנגליות שהחלו את הקשר הישיר עם הסינים כבר בשנות השמונים של המאה הקודמת במסעות שיווקיים למזרח.

עם זאת, שינוי השעות של המשחקים באיטליה וקיום המשחקים בשעות נוחות לסינים עשוי לשחק תפקיד בהחדרת המשחק האיטלקי לסין ולעלייה ניכרת בהכנסות מזכויות שידור. עם זאת, לפי אדווארדו ליפארי, מנהל לקוחות איטלקי בחברת Mailman Group, שנמצאת בשנגחאי: "היסטורית הליגה האיטלקית הכי פחות אקטיבית בסין. הקבוצות הגרמניות, הספרדיות והאנגליות הרבה יותר מחוברות לסין".

סריה A אמורה לקבל 1 מיליארד יורו מזכויות השידור בין השנים 2018 עד 2021 מחברת אינפרונט - כך על פי ההסכם בין שני הצדדים. אך אם אינפרונט תצא מופסדת מההסכם ולא תצליח למכור את זכויות השידור במיותר ממיליארד יורו - האיטלקים עשויים לעמוד בפני בור עוד יותר עמוק של זכויות שידור ב-2021.

אינפרונט צריכה את ה-300 מיליון יורו ממכירת זכויות השידור מחוץ לאיטליה ו-700 מיליון יורו ממכירת זכויות השידור באיטליה - סכומים שהיא עשויה לא להשיג מאחר שגם סקיי איטליה וגם מדיהסט, בעלות הזכויות באיטליה, לא מתכננות להתחרות על הסכם זכויות השידור הבא. גם לא ברור עד כמה טלקום איטליה, אמזון וגופים אחרים - שאינם גופי שידור - מוכנים להיכנס למכרז וזה תלוי ביכולות לשדר משחקים בסטרימינג ובאינטרנט.

אם המכרזים יכשלו, אינפרונט עשוי להפיק בעצמה חבילות וידאו ושידור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות