אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד רבעון מצוין לסמסונג: ההכנסות זינקו ב-30% מאשתקד צילום: רויטרס

עוד רבעון מצוין לסמסונג: ההכנסות זינקו ב-30% מאשתקד

ענקית הטכנולוגיה רשמה צמיחה מרשימה, בעיקר הודות למכירות המסכים והשבבים שלה. גם חטיבת המובייל צמחה במהירות, הודות להשקה המוצלחת של הנוט 8 ומכירות מכשירים מוזלים מסדרה J

31.10.2017, 11:31 | עומר כביר

פעילות חטיבת הרכיבים הביאה לסמסונג עוד רבעון מצוין: הכנסות ענקית הטכנולוגיה ברבעון השלישי של 2017 עמדו על 62.05 טריליון וון (55.51 מיליארד דולר) – זינוק של 30% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח הנקי רשם גידול מרשים הרבה יותר של 146.5% והגיע ל-11.19 טריליון וון (10.01 מיליארד דולר).

קראו עוד בכלכליסט

למרבית הצמיחה אחראית חטיבת הרכיבים של החברה, שמייצרת שבבים ומסכים בעבור שחקניות אחרות בתחום הסלולר, בראשן המתחרה הגדולה אפל. הכנסות חטיבה זו זינקו ברבעון שעבר ב-38% והגיעו ל-28.02 טריליון וון (20.07 מיליארד דולר). מרבית הגידול הגיע ממכירות השבבים, שזינקו ב-51% ל-19.91 טריליון וון, ובפרט ממכירות שבבי הזיכרון שגדלו ב-65% והסתכמו ב-16.30 טריליון וון. מכירות המסכים של החברה רשמו גידול צנוע יותר של 17% בלבד, והגיעו ל-8.28 טריליון וון.

פאבלט הנוט 8, צילום: רפאל קאהאן פאבלט הנוט 8 | צילום: רפאל קאהאן פאבלט הנוט 8, צילום: רפאל קאהאן

לדברי סמסונג, הגידול בפעילות החטיבה הוא תוצאה של המשך הביקוש הגבוה לשבבים עבור סמארטפונים וחוות שרתים. ביקוש זה, מעריכים שם, עתיד להימשך ברבעון הנוכחי ואף במהלך 2018. פעילות ייצור המסכים של החברה רשמה את הגידול שלה בעיקר בעקבות עלייה בביקוש למסכי OLED גמישים, שיותר מפצתה על הירידה בביקוש למסכי LCD. לפי סמסונג הביקוש למסכי OLED עתיד לגבור ברבעון הרביעי, וב-2018 הם צפויים להפוך למסכי המיינסטרים של שוק המובייל.

הגידול המשמעותי בחטיבת הרכיבים הופך אותה לחטיבה בעלת ההכנסות הגבוהות ביותר של סמסונג ומדיח מהמקום הראשון את חטיבת המובייל. זאת, חרף העובדה שגם חטיבה זו הציגה ביצועים יפים וצמחה ב-23% ל-27.69 טריליון וון (24.77 מיליארד דולר).

מחדל הנוט 7? היסטוריה עתיקה

לפי סמסונג, ההשקה המוצלחת של הגלקסי נוט 8 ומכירות חזקות של מכשירים מסדרת J הן שתרמו לצמיחה בזירת המובייל. ברבעון הרביעי צופה החברה שעל הביקוש הגבוה של עונת הקניות שלפני חג המולד יעיבו "מוצרים חדשים של מתחרים שיגבירו את התחרות בסגמנט הפרימיום" – התייחסות להשקה הצפויה של האייפון X. חרף זאת סמסונג צופה המשך בגידול מכירת מכשירי המובייל שלה עד סוף השנה ולאורך 2018, אך מזהירה מהתגברות התחרות ועלייה במחירי חומרים.

חטיבת מכשירי האלקטרוניקה לבית של סמסונג הסתפקה ברבעון הזה בגידול סמלי בלבד של 3% וסיפקה הכנסות של 11.13 טריליון וון (9.96 מיליארד דולר).  

אם יש מסקנה אחת ברורה שעולה מהדו"ח הנוכחי, היא שהחברה צלחה באופן סופי ובשלום את משבר מכשירי הנוט 7 המתפוצצים משנה שעברה, שבשיאו נדמה היה שהוא עתיד לקבור את מותג נוט ולעורר קשיים מהותיים ומתמשכים. סמסונג לא רק שהצליחה למחוק את זכר המשבר מהדו"חות שלה, אלא גם שימרה והחזירה לשוק במלוא העוצמה את המותג שעמד שבמרכזו; הישג מרשים בהתחשב בכך שהנוט 7 נחשב לכל כך מסוכן, שהכנסתו למטוסים נאסרה בצורה גורפת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות