אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוק חדש: דו"ח במיסוי מקרקעין יוגש באינטרנט צילום: MichaelGaida

חוק חדש: דו"ח במיסוי מקרקעין יוגש באינטרנט

החל ב-1 בדצמבר הגשת שומה עצמית על ידי עורכי דין בגין עסקת מקרקעין תיעשה באופן מקוון בלבד

22.11.2017, 10:35 | דניאל דותן

בשיתוף זירת הנדל"ן

על פי תקנות ועדת הכספים של הכנסת בנושא מיסוי מקרקעין שאושרו בחודש יולי האחרון, החל בתאריך 1.12.17 עורכי הדין שמייצגים נישומים בעסקה של רכישה ו/או מכירת נדל"ן יחויבו להגיש את השומה העצמית בגין העסקה באמצעות האינטרנט בלבד. 

אילוסטרציה, צילום: StartupStockPhotos אילוסטרציה | צילום: StartupStockPhotos אילוסטרציה, צילום: StartupStockPhotos

כיצד תתבצע הגשת השומה העצמית באופן מקוון?

הדיווח המקוון פתוח לציבור עורכי הדין המייצגים רוכשים דרך מערכת המייצגים הקיימת באתר האינטרנט של רשות המסים. באמצעות המערכת על המייצג למלא את טופס ההצהרה המקוון ולצרף כקובץ סרוק את כל הצרופות, כגון חוזים, אסמכתאות על הוצאות ואימות חתימה. בסיום התהליך מתקבל מספר שומה ואף ניתן להדפיס במשרדו של עורך הדין שובר לתשלום שומה עצמית (ניתן לתשלום בבנק הדואר) או לשלם באמצעות כרטיס אשראי (בכפוף למגבלת הסכומים הרגילה לגבי תשלומים בכרטיסי אשראי) או בהעברה בנקאית. כחלק מההיערכות להטמעת המערכת, רשות המסים מעבירה, בשיתוף המכון להשתלמות עורכי דין של לשכת עורכי הדין בישראל, הדרכות בנושא לציבור עורכי הדין ברחבי הארץ.

במערכת המייצגים שולבו דברי הסבר מפורטים לגבי המידע הרב שניתן לקבל ואופן השימוש ביישומים. כמו כן, עומד לרשות ציבור המייצגים מרכז תמיכה, שתפקידו, בין היתר, לתת תמיכה שוטפת לפניות בכל הקשור להפעלת יישומי מערכת המייצגים בכלל, וההצהרה המקוונת בפרט, כולל הנחיות לגבי אופן ההתחברות למערכת ואופן רכישת כרטיס ההזדהות החכם (פרטי ההתקשרות למרכז התמיכה מפורסמים באתר).

 

 

מי פטור מהגשת השומה העצמית באינטרנט?

התקנות לגבי פטור הגשת השומה העצמית באופן מקוון מתייחסות לאנשים שאינם עורכי דין וחלות על מייצגי נישומים שהינם בגיל 66 ומעלה ואינם משתמשים במערכת המייצגים הממוחשבת, ונישומים שאינם מיוצגים על ידי עורך דין.

 

 , צילום: מתוך אתר האינטרנט של רשות המסים צילום: מתוך אתר האינטרנט של רשות המסים  , צילום: מתוך אתר האינטרנט של רשות המסים

 

כיצד תתבצע הגשת השומה העצמית על ידי הפטורים מהגשתה באינטרנט?

מייצגי הנישומים שהינם בגיל 66 ומעלה ואינם משתמשים במערכת המייצגים הממוחשבת יוכלו להגיע לאחד ממשרדי מיסוי מקרקעין ולהגיש את השומה העצמית בעמדת מחשב ייעודית לכך. הם יוכלו ולהיעזר בסטודנטים שיעמדו לרשותם במשרד ויסייעו להם בהזנת הנתונים.

במידה וקיימת בעיה כללית במערכת המייצגים שלא תאפשר הגשת השומה באינטרנט, רשות המסים תעדכן באותו יום לגבי הגשת שומות באופן ידני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו