אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בורסת CME בשיקגו: נשיק חוזים עתידיים על הביטקוין צילום: רויטרס

בורסת CME בשיקגו: נשיק חוזים עתידיים על הביטקוין

מפעילת בורסת האופציות והחוזים הגדולה בעולם הסבירה: "העניין בשוק המתפתח של המטבעות הקריפטוגרפיים הולך וגובר". בתגובה הביטקוין מזנק מעל ל-6,400 דולר

31.10.2017, 17:13 | מיקי גרינפלד

מפעילת המסחר באופציות ובחוזים עתידיים CME Group הודיעה היום (ד') כי היא מתכוונת לפתוח לקראת סוף השנה אפשרות למסחר בחוזים על הביטקוין, כך מדווח באתר CNBC. בתגובה הביטקוין מזנק בכ-5% מעל ל-6,400 דולר.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת CME מפעילת את בורסת המסחר באופציות ובחוזים הגדולה בעולם, באמצעות הפעלת זירות מסחר בשיקגו, בניו יורק ואף בלונדון. באקונומיסט היא זכתה לכינוי "שוק הפיננסים הגדול ביותר שמעולם לא שמעת עליו".

הקבוצה נוצרה בשנת 2007, כחברה המאוחדת שבה מוזגו בורסת הנגזרות של שיקגו (Chicago Board of Trade) ובורסת הסחורות של שיקגו (Chicago Mercantile Exchange). בשנת 2010 רכשה CME את השליטה במדד דאו ג'ונס ומאז היא האחראית על הפעלתו.

ההחלטה של CME על השקת חוזים על הביטקוין נדרשת לאישורים רגולטוריים, וכרגע לא ידועה עמדתן של הרשויות. הרגולטור המרכזי שאישורו נדרש במקרה זה הוא הנציבות האמריקאית למסחר באופציות (U.S. Commodity Futures Trading Commission).

ערכו של הביטקוין זינק ביותר מ-600% מתחילת השנה והוא ממשיך לשבור שיאים. "לנוכח העניין הגובר בעולם בשוק המתפתח של המטבעות הקריפטוגרפיים (מבוזרים), החלטנו להציע חוזים עתידיים על הביטקוין", הודיעה מנכ"ל CME, טרי דאפי (Terry Duffy).

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

לעת עתה, הסביבה הרגולטורית בעולם בנוגע לביטקוין אינה אחידה. ממשלת סין שמודאגת מהתפקיד שמילא הביטקוין בבריחת הון מהמדינה ובהתחמקות ממס, החליטה להוציא מחוק לחוק זירות מסחר במטבע. מנגד, יפן החליטה להתייחס לביטקוין כאל אמצעי תשלום חוקי בתקווה שתהפוך למרכז פינטק בינלאומי. ארה"ב נקטה צעדים סמליים לרגולציה על ביטקוין, אם כי לא ברור עדיין כיצד וושינגטון מתכוונת להתקדם בעניין.  

בשנה האחרונה צצה תופעה חדשה שמסבכת עוד יותר את שוק המטבעות הווירטואליים: ICO, כלומר הצעת מטבעות ראשונית (Initial Coin Offering). מונח זה נטבע על משקל המונח IPO ‑ הצעת מניות ראשונית. הרעיון בשני המקרים דומה: חברה מגייסת כסף תמורת נכס שעשוי לספק תשואה בעתיד. אבל אם במקרה של IPO רוכשים המשקיעים נתח מחברה שספרי החשבונות שלה עברו ביקורת, הרי ב־ICO המשקיעים קונים כסף דיגיטלי שנוצר ונשלט על ידי המפתחים, ואמור לשמש לפרויקט שלא פותח עדיין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות