אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעת ענק נגד מיילן וחברות נוספות בטענה לתיאום מחירים  צילום: איי אף פי

תביעת ענק נגד מיילן וחברות נוספות בטענה לתיאום מחירים

רשויות התביעה ב-46 מדינות הגישו את התביעה האזרחית נגד 18 חברות פארמה והיא כוללת גם את נשיא מיילן ראג'יב מאליק. מיילן: "לחברה יש אמון עמוק ביושרו של הנשיא שלה והיא עומדת מאחוריו"

31.10.2017, 19:01 | דרור רייך

מהלך משפטי חריף נגד מיילן - ביוזמת עשרות מדינות בארה"ב: בית המשפט המחוזי של פנסילבניה הגיש תביעה אזרחית נגד מיילן, לצד 17 חברות פארמה נוספות, במסגרתה מואשמות החברות בפעילות פסולה של תיאום מחירים. התביעה הוגשה מטעם 45 מדינות. מניית מיילן מגיבה בירידה חדה של מעל 6.5% בניו יורק.  

קראו עוד בכלכליסט

אם לא די בכך, התובע אף הודיע כי הוא מתכוון להגיש תביעה אישית נגד נשיא מיילן ראג'יב מאליק - בכך יהפוך מאליק למנהל הבכיר הראשון של חברות פארמה גדולות שנתבע בתיק באופן אישי.

על פי הודעת היועץ המשפטי לממשלה של קונטיקט, ג'ורג ג'פסן, הפעילות הקונספירטיבית של מיילן שיקפה קוד התנהגות רחב הרבה יותר, שאיפשר ליצרנים לחלק את שוק התרופות גנריות מראש.

קונטיקט ומדינות אחרות הגישו בקשה לבית המשפט הפדרלי לקבלת אישור להוסיף לרשימת הנתבעים גם את לסאטיש מהטה, מנכ"ל חברת התרופות ההודית Emcure  Pharmaceuticals. יצרני התרופות הנוספות שהמדינות מבקשות להוסיף לתביעה הן אפוטקס, מעבדות ד"ר רדי, לאנט ושות ', גלנמרק פרמצבטיקה, אנדו אינטרנשיונל, סנדוז של נוברטיס וסאן פרמצבטיקה", נאמר בהודעת התביעה.

ממ

יילן נמסר כי "בדקנו את הטענות הללו ביסודיות ולא מצאנו שום הוכחה לקביעת מחיר מצד מיילן או עובדיה. ביקשנו מהפרקליטויות השונות שהובילו את המקרה הזה לחלוק איתנו את המידע שלדעתם תומך בהאשמות חדשות אלה, ועד כה לא עשו זאת. למיילן יש אמון עמוק ביושרו של הנשיא שלה, ראג'יב מאליק, והיא עומדת מאחוריו. מיילן וראג'יב מאליק מתכוונים להגן על עצמם במרץ, ואנו מצפים להזדמנות להציג הגנה מלאה".

התביעה האזרחית מגיע בזמן של מהומה גוברת בתעשיית התרופות הגנרית, אשר נאבקה עם שחיקת מחירי המוצרים מהצד האחד והרגולטורים בארה"ב מהצד השני שהבטיחו תחרות גדולה רבה יותר על כמה תרופות.

מזרק אפיפן של מיילן , צילום: איי אף פי מזרק אפיפן של מיילן | צילום: איי אף פי מזרק אפיפן של מיילן , צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות