אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תקועים בפקקים? רכבת ישראל בשיפוצים ותל אביב סגרה כבישים צילום: אלרן לוי

תקועים בפקקים? רכבת ישראל בשיפוצים ותל אביב סגרה כבישים

הפקקים שהחלו הבוקר עם סגירת מקטע בנימינה - תל אביב של הרכבת לצורך עבודות תשתית, התגברו הערב עם סגירת רחובות תל אביב בשל מרוץ הלילה

31.10.2017, 19:49 | ליאור גוטמן

רכבת ישראל החלה היום (ג') בשורת עבודות תשתית לחיבור מסילות חדשות לאזור השרון, ומהבוקר נסגר מקטע בנימינה - תל אביב לתקופה של חמישה ימים. הקו ייפתח ביום ראשון, 5 בנובמבר. במהלך ימי העבודה ייסגרו תחנות הרכבת קיסריה-פרדס חנה, חדרה מערב, נתניה, נתניה ספיר, בית יהושע והרצליה.

קראו עוד בכלכליסט

המשמעות של הצעד הזה היא החמרה בפקקי הנסיעה שיירשמו באזור המרכז. בפעמים הקודמות שרכבת ישראל השביתה את תחנות הרכבת, קו תל אביב - חיפה, שמסיע ביום 150 אלף איש, ניתב את כולם לשימוש באוטובוסים או במכוניות פרטיות, ותנועת האוטובוסים לא הצליחה לחפות במלואה על ההשבתה.

ואם העומס הזה לא הספיק, הערב סגרה עיריית תל אביב את רחובות העיר לטובת מרוץ, ואנשים דיווחו שעמדו שעות ארוכות בכבישי המרכז רק כדי להגיע ממקום למקום.

פקקי תנועה הערב בתל אביב, צילום: אלרן לוי פקקי תנועה הערב בתל אביב | צילום: אלרן לוי פקקי תנועה הערב בתל אביב, צילום: אלרן לוי
 
אז למה הפעם אין שאטלים?

המענה לנוסעי הרכבת אמור היה להיות באמצעות תגבור מערך האוטובוסים הסדירים. הבעיה היא שהפעם, שבניגוד למקרי סגירה אחרים, משרד התחבורה החליט שלא לסבסד את שירות האוטובוסים או להעמיד לטובת הנוסעים שאטלים חינם אין כסף. השורה התחתונה היא שהנוסעים לא רק נתקעו בפקק אלא גם שילמו על האוטובוס שלקחו לאזור המרכז.

לכך שהפעם לא מספקת הרכבת שירות שאטלים בחינם יש כמה סיבות. מנכל הרכבת שחר איילון התראיין בגלי צה"ל על הנושא ורמז שלא רצו לפגוע בפרנסת חברות האוטובוסים. ההסבר הרשמי של משרד התחבורה לא שולל את מה שאיילון אמר, וטוען שבסגירות הקודמות התחנות היו מרוחקות מתחנות מרכזיות ומרכזי הסעה אחרים, ולכן היה צורך לסבסד לנוסעים את התחבורה למקומות שונים.

הפעם, כך מסבירים במשרד, תחנות הרכבת שנסגרו הן קרובות מאוד לתחנות אוטובוסים, ולכן לרשות הנוסעים עומד מענה מיידי וקרוב לתנועה, כך שכל שנשאר למשרד הוא לתגבר את מספר האוטובוסים שיש בכל תחנה ולצפות שהנוסעים ישתמשו ברב- קו שלהם.

לפי דיווחי גלגלצ, הנוסעים עמדו בשעות הבוקר שעתיים וארבעים דקות בכביש החוף, ורק הקטע מצומת מורשה לרעננה או המקביל לו בכביש 6 לקח כשעה נסיעה. בכביש 5 היה פקק שלקח שעה ורבע. הנוסעים באיילון צפון ואיילון דרום "זכו" בשעה שלמה של פקק כבר בשעות הבוקר. בשעות הצהרים נוסעים עמדו שם שעה ויותר בשל תאונה, ובשעות הערב נחסמה כאמור תל אביב לקראת המרוץ עם ציפיה להקלה מחר לפחות בשעות הערב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות