אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגוני הרופאים: "השימוע למנהל בית החולים נהריה – מדרון חלקלק" צילום: גיל נחושתן

ארגוני הרופאים: "השימוע למנהל בית החולים נהריה – מדרון חלקלק"

ההסתדרות הרפואית קוראת למשרד הבריאות לבטל את השימוע לד"ר מסעד ברהום: "פגיעה חמורה ביחסי העבודה". למשרד הבריאות אין סמכות לפטרו, אלא לכל היותר להמליץ על כך לנציבות

01.11.2017, 08:13 | ספי קרופסקי

השימוע שנקבע למנהל המרכז הרפואי גליל בנהריה ד"ר מסעד ברהום הוביל לעימות בין ההסתדרות הרפואית (הר"י) לגורמים במשרד הבריאות. בהר"י יצאו להגנתו של ד"ר ברהום שעל השימוע שנקבע לו פורסם לראשונה לפני כשבועיים ב"כלכליסט", לאחר שנמתחה ביקורת חריפה על תפקודו מצד מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששיגרו באחרונה יו"ר הר"י פרופ' ליאוניד אידלמן ויו"ר איגוד מנהלי בתי החולים בישראל ד"ר ערן הלפרין למנכ"ל משרד הבריאות, נכתב כי הם "רואים בצעד חמור, מרחיק לכת ותקדימי זה מדרון חלקלק במהות ובאופי יחסי העבודה בין מנהלי בתי החולים בארץ לבין משרד הבריאות". השניים קראו למנכ"ל בר סימן טוב לבטל את השימוע ובמקומו לקיים "שיחה קונסטרוקטיבית", וציינו כי כל בתי החולים נאלצים להתמודד עם קשיים תקציביים.

ד"ר ברהום. "במקום שימוע – שיחה" , צילום: גיל נחושתן ד"ר ברהום. "במקום שימוע – שיחה" | צילום: גיל נחושתן ד"ר ברהום. "במקום שימוע – שיחה" , צילום: גיל נחושתן

"היה מצופה מראשי המערכת לסייע במציאת פתרונות אמיתיים לקשיים העצומים שאיתם מנהל בית החולים נדרש להתמודד במציאות הרגולטורית הקיימת", הם כתבו ואף הזהירו מ"ההשלכות הקשות של שימוע מסוג זה על פעילותם השוטפת של מנהלי בתי החולים". פרופ' אידלמן וד"ר הלפרין טענו גם כי זימון לשימוע מסוג זה נוגד את ההסכמים הקיבוציים שהושגו עם הרופאים.

ממשרד הבריאות שיגרו בתגובה לשניים מכתב שבו נשללת הטענה כי השימוע נוגד את ההסכמים הקיבוציים. ראש חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים ד"ר אורלי ויינשטיין ציינה במכתב כי השימוע נקבע בשל "כמה ליקויים קשים ומתמשכים בתפקודו (של ד"ר ברהום - ס"ק) כמנהל בית החולים".

היא מוסיפה גם כי "מאמצים חוזרים ונשנים במהלך השנה האחרונה, בשיתוף מנהל בית החולים, להביא לפתרון ולתיקון הבעיות עלו בתוהו ובחוסר שיתוף פעולה וחוסר נכונות מצדו להתמודד באופן כן ואמיתי עם הליקויים. בתקופה האחרונה אף מצאנו כי ההתנהלות מביאה לכדי חשש לסיכון בטיחות המטופלים".

את השימוע צפוי לערוך בקרוב מנכ"ל המשרד בר סימן טוב. עדיין לא ברור כיצד בכוונתו לפעול, אך מתברר כי למשרד הבריאות אין סמכות לפטר את מנכ"ל בית החולים, אלא לכל היותר להמליץ על כך בפני נציבות שירות המדינה. בינתיים בסביבתו של שר הבריאות יעקב ליצמן ציינו כי לא מדובר בהחלטה אישית לפעול נגד ד"ר ברהום, וכי יחסי העבודה בינו לבין השר תקינים.

המרכז הרפואי הצפוני נאלץ בשנים האחרונות לפעול תחת עומסים כבדים בשל קליטת פצועים רבים ממלחמת האזרחים בסוריה. זאת, לטענת הנהלת בית החולים, מבלי שקיבלו תקציבים מספקים מהמדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
מצחיק שמי שידוע שידו תמיד הייתה קלה על הדק הפיטורים עומד להיות מפוטר בעצמו
עמדת ההסתדרות הרפואית מבישה. כאשר רופא מן השורה מבקש את הסיוע שלה כנגד ההתנכלות של מנהל ברופאים הכפופים לו והפיטורים השרירותיים שלהם, ההסתדרות טומנת את ראשה בחול. אבל כאשר לממונים על אותו מנהל נמאס מההתנהלות החובבנית והלא מקצועית שלו ההסתדרות מתחילה להביע מורת רוח. ד"ר אידלמן: אתם אמורים להיות בצד של הרופאים ולא בצד של ההנהלה!!
המפטר מפוטר  |  19.11.17
לכל התגובות