אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רחל תורג’מן תעמוד בראש מינהלת לקידום 1,600 דירות ומגדלי תעסוקה ביפו

רחל תורג’מן תעמוד בראש מינהלת לקידום 1,600 דירות ומגדלי תעסוקה ביפו

יו"ר חלמיש לשעבר תעמוד ברשת המינהלת שהקימו רשות מקרקעי ישראל ועיריית תל אביב לקידום בתוכנית לבניית שכונה חדשה ברחוב נס לגויים ביפו

01.11.2017, 08:15 | אמיתי גזית

רשות מקרקעי ישראל ועיריית תל אביב הקימו מינהלת משותפת לקידום התוכנית לבניית שכונה חדשה ברחוב נס לגויים ביפו, ולפינוי מבנים במתחם. לתפקיד יו"ר המינהלת נבחרה עו"ד רחל תורג'מן, ששימשה בעבר כיו"ר חברת הדיור חלמיש.

קראו עוד בכלכליסט

שטח התוכנית המקודמת בצפון שכונת נווה עופר, התחומה על ידי הרחובות בן צבי ושלבים, הוא 214 דונם. עליהם אמורים להיבנות 1,600 דירות ויוקצו 130.5 אלף מ"ר למבני תעסוקה ומלונאות - במגדלים שיגיעו עד לגובה של 25 קומות. עוד כוללת התוכנית 20 דונם שטח ציבורי פתוח וכ־25 דונם למבני ציבור.

תורג תורג'מן. 100 משפחות שמעמדן החוקי בקרקע לא מוסדר יפונו תורג

מרבית הקרקע הינה בבעלות רשות מקרקעי ישראל, אך במקום הוקמו במרוצת השנים בתים ועסקים על ידי כ־100 משפחות שמעמדן החוקי בקרקע לא מוסדר, התופסים כמחצית השטח. על פי התכנון תחל הבנייה במחצית הפנויה, וזו תאפשר לממן את פינוי המבנים הקיימים. תורג'מן נחשבת בעלת גישה חברתית, וככזו הפועלת בשיתוף פעולה עם דיירים, לכן מינויה הוא איתות של רשות מקרקעי ישראל ועיריית תל אביב לתושבים וניסיון לבנות אמון ולאפשר את בניית השכונה בהסכמות וללא צווי פינוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
כתבה מספקת חצי מידע "גישה חברתית" באמת?
מישהו פעם קרא את את דרישות חלמיש להסכמי התמ"א מול היזמים? דיירי חלמיש הם כמו כל הדיירים. חלמיש מבקשת סכום כל כך אפסי לערבויות מטעמה שזה פשוט בדיחה, לא פלא שיזמים נהנים מהשקט שחלמיש מייצרת להם. בתמ"א 38/1 , חלמיש דורשת לא יותר מ300,000 אלף שקל ערבות אוטונומית לפרויקט ששווי עלויות הביצוע שלו 7 מיליון שקל לפחות. מי אוכל אותה מזה? בעיקר דיירי חלמיש נפגעים, שהיזם/קבלן יכול להתעלל בהם כאוות נפשו, כי סכום זה לא מכסה תיקון של קומה אחת מתוך 7 קומות במקרה של פשיטת רגל של היזם, כולם נתקעים באמצע פרויקט והחגיגה מתחילה. חלמיש צריכה לחזק את הערבויות שלה לא רק כלפי בעלי הדירות הקיימים אלא כלפי הסכם התמ"א כולו וזאת מאחר וכן יש לה כוח משמעותי במו"מ מול היזמים. האם זה ברור? נקווה שבכירי חלמיש ישפרו את תנאי דיירי חלמיש וגם את יתר הדיירים בבנייני חלמיש.
לבדיקה  |  01.11.17