אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוחות נובה: זינוק ברווח לעומת הרבעון המקביל - נסיגה בהשוואה לרבעון הקודם

דוחות נובה: זינוק ברווח לעומת הרבעון המקביל - נסיגה בהשוואה לרבעון הקודם

החברה המפתחת מערכות לתעשיית המוליכים רשמה עלייה חדה של 39% ברווח הרבעוני בהשוואה לרבעון המקביל ל-13.1 מיליון דולר - ונסיגה של 13% בהשוואה לרבעון השני

01.11.2017, 09:13 | מיקי גרינפלד

נובה חותמת רבעון שלישי, שמקדם אותה, על פי המנכ"ל, לשנת שיא נוספת. החברה סיימה את הרבעון עם רווח נקי מתואם (מנוכה השפעות חד פעמיות) של 13.1 מיליון דולר או 46 סנט למניה - בשעה שצפי האנליסטים עמד על 40 סנט בלבד למניה.  

קראו עוד בכלכליסט

שורת הרווח המתואם משקפת עלייה חדה של 39% לעומת הרבעון המקביל, אותו סיימה נובה עם רווח מתואם על 9.4 מיליון דולר או 34 סנט למניה. עם זאת, הנתון משקף נסיגה של 13% בהשוואה לרבעון השני של שנה זו - אז רשמה החברה רווח מתואם של 15.1 מיליון דולר או 53 סנט למניה.

על פי נתוני ה-GAAP (רווח נקי חשבונאי, ללא תיאום) החברה סיימה את הרבעון עם מעבר לרווח, שעמד על 11.5 מיליון דולר, לעומת הפסד של 4.7 מיליון דולר ברבעון המקביל. גם במקרה זה נרשמה נסיגה לעומת הרבעון השני, שבו רשמה נובה רווח חשבונאי של 13.3 מיליון דולר.  

נובה מפתחת מערכות מדידה אופטיות לשימוש בתעשיית המוליכים למחצה. מנכ"ל החברה איתן אופנהיים אמר בעקבות פרסום הדוחות כי "חוזקת המוצרים שלנו דחפה לרבעון סולידי נוסף, שתומך בתחזיות שלנו לשנה חמישית ברציפות של שבירת שיאים. אנו מתקדמים בעקביות לקראת עמידה ביעד של צמיחה לטווח ארוך, תוך חיזוק קו המוצרים והרחבת הנוכחות שלנו בשווקים".

אופנהיים ציין עוד כי בעקבות השילוב "המוצלח" של ריוורה (ReVera) בחברה, "אנו מסוגלים לספק פורטפוליו מגוון המשלב יכולות תוכנה וחומרה, הזוכה לביקוש של מספר הולך וגדל של לקוחות". נובה רכשה את ריוורה האמריקאית תמורת 46.5 מיליון דולר באפריל 2015.

הכנסות נובה ברבעון השלישי הסתכמו ב-54.1 מיליון דולר, בדומה לצפי האנלסיטים ומול 44 מיליון דולר ברבעון המקביל - צמיחה של 23%. ההכנסות נחלשו במעט ביחס לרבעון הקודם, שהסתיים עם שורה עליונה של 56.1 מיליון דולר.

נובה סיימה את הרבעון עם רווח תפעולי של 18.3 מיליון דולר, בהשוואה ל-16.6 מיליון דולר ברבעון המקביל ו-17.7 מיליון דולר ברבעון השני; קופת המזומנים של החברה עמדה בתום הרבעון על 144.6 מיליון דולר - מול סכום של 91.7 מיליון דולר בסוף 2016.

איתן אופנהיים מנכ"ל נובה איתן אופנהיים מנכ"ל נובה איתן אופנהיים מנכ"ל נובה

כהרגלה, נובה מספקת בדוחות הרבעוניים תחזית מעודכנת לקראת הדוחות הבאים, קרי לקראת תוצאות הרבעון הרביעי (הנוכחי): החברה צופה לרבעון הבא הכנסות בטווח של 57-53 מיליון דולר ורווח מתואם בטווח של 42-34 סנט למניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות