אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"לית לאומיטק: 200 חברות ישראליות מוכנות ליציאה לנאסד"ק עמית שעל

מנכ"לית לאומיטק: 200 חברות ישראליות מוכנות ליציאה לנאסד"ק

בנק לאומי חתם על הסכם שת"פ נרחב עם בורסת נאסד"ק, במסגרתו נחנכה תוכנית מיוחדת לחברות ישראליות שרוצות להגיע לבורסה האמריקאית. היא תכלול ייעוץ, תמיכה, הדרכה וליווי עד להנפקה

01.11.2017, 12:18 | מאיר אורבך

נשיא בורסת נאסד"ק, נלסון גריגס, ומנכ״לית לאומי, רקפת רוסק-עמינוח, חתמו היום על הסכם לשיתוף פעולה בין שני הגופים, לצורך קידום חברות ישראליות המעוניינות לבחון הנפקה בנאסד"ק. ההסכם יאפשר לחברות בשלב הצמיחה להסתייע בנכסי הבורסה ובפלטפורמת לאומיטק, זרוע השקעות ההייטק של הבנק. 

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההסכם תושק תוכנית בשם Gateway to Global Growth, תוכנית בלעדית שתכלול סדרת מפגשים סגורים לבכירי חברות טכנולוגיה פרטיות המתאימות לפרופיל של הנפקה ראשונית בנאסד״ק ומתעניינות בתהליכים הכרוכים בכך. כל מפגש של GGG יעסוק בהיבט אחר הכרוך בתהליך הפיכת חברה לציבורית, לרבות היבטים משפטיים, רגולטוריים, בינלאומיים, כלכליים ועוד.

מימין אסף חומוסני מנהל נאסד"ק EMEA, יפעת אורון מנכ"לית לאומיטק, רקפת רוסק עמינח מנכ"לית לאומי ונלסון גריגס נשיא הנאסד"ק, צילום: נאסדק מימין אסף חומוסני מנהל נאסד"ק EMEA, יפעת אורון מנכ"לית לאומיטק, רקפת רוסק עמינח מנכ"לית לאומי ונלסון גריגס נשיא הנאסד"ק | צילום: נאסדק מימין אסף חומוסני מנהל נאסד"ק EMEA, יפעת אורון מנכ"לית לאומיטק, רקפת רוסק עמינח מנכ"לית לאומי ונלסון גריגס נשיא הנאסד"ק, צילום: נאסדק

במפגשים ייחשפו המשתתפים למומחים בכל תחום, וייפגשו עם מנהלים בפועל של חברות הנסחרות בנאסד״ק, ומומחים נוספים בנושאי בנקאות השקעות, אספקטים משפטיים וחשבונאיים של IPO, קשרי משקיעים, תקשורת, מיומנויות פרזנטציה ועוד. את התכנית ילוו בכירי הנאסד"ק, בכירי לאומיטק ובכירים בחברות הנסחרות בנאסד״ק, אשר יתרמו מניסיונם האישי בתהליך.

בשיחה עם "כלכליסט" אמרה יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטק, שכיום בישראל יש כ-200 חברות בשלבי צמיחה מתקדמים אשר יכולות לראות עצמן מונפקות בנאסד"ק, אנחנו רוצים להקל על חברות אלו את הדרך להנפקה בנאסד"ק שהיא הבורסה המשמעותית עבורן. חברות רבות נמצאות בשלבי מחשבה או בדיקת הנושא ושיתוף הפעולה שלנו יאפשר להן להיחשף לתהליך ההנפקה.

מנכ״לית לאומי, רקפת רוסק עמינח, סבורה שריבוי הנפקות של חברות הייטק ישראליות בנאסד״ק הוא נכון ומתבקש לאור מיצובה של תעשיית ההייטק הישראלים באקוסיסטם העולמית. "כשלאומיטק ובורסת הטכנולוגיה הגדולה בעולם מקימות יחדיו מיזם להכוונה והכשרה של חברות ישראליות בנבכי הדרך להנפקה בנאסד״ק, מדובר בהחלט בקרש קפיצה עבור חברות ישראליות רבות ובבשורה להייטק הישראלי כולו. אין זה סוד שבורסות רבות מחזרות אחרי היזמים הישראליים, אולם נאסד״ק היא בהחלט המובילה והאטרקטיבית שבהן".

נשיא נאסד״ק, נלסון גריגס, הוסיף: "ישראל היא שוק מפתח עבור נאסד״ק, ואנו גאים ומודים על הזכות להוות חלק אינטגרלי מהכלכלה הישראלית יותר מ-40 שנה. עם מעל 80 חברות ישראליות הרשומות בנאסד״ק, וזרם קבוע של חברות יזמות, ישראל הינה למעשה המדינה השנייה בהיקף הייצוג שלה בנאסד״ק, מתוך המדינות שמחוץ לארה"ב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות