אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פשיטת רגל כהליך מחנך כלכלית צילום: bigstock

פשיטת רגל כהליך מחנך כלכלית

אנשים שחוו הליך פשיטת רגל יודעים להעיד עד כמה ההליך היה מלמד ומחנך, בראש ובראשונה בשל לקיחת האחריות על מחדליהם והתנהלותם הכלכלית, ובעתיד אף עשוי להביא אותם להצלחה

01.11.2017, 12:12 | עו״ד אורי גילת

חייבים שחוו הליך פשיטת רגל יודעים להעיד עד כמה ההליך מורכב, מאתגר וטומן בחובו ויתורים רבים. עם זאת, בפרספקטיבה רחבה אפשר לראות כי ההליך מהווה גם אקט מחנך ומאיר עיניים לחייבים באשר להתנהלותם הכלכלית בעתיד.

הגעתו של חייב להליך של פשיטת רגל מהווה בעצם פתח להבנת הדרך אותה עבר עד לנקודה כאובה בה ניצב בפני חובות. תוך הכרת החייב וההתעמקות בסיפורו מתגלה, בין היתר, עד כמה התנהלותו הכלכלית הייתה שגויה לאורך זמן. התנהלות שאט אט הביאה אותו לעמוד בפני חובות רבים אותם כבר לא היה מסוגל להשיב.

הבחירה של חייבים להם חובות רבים להיכנס להליך פשיטת רגל במסגרתו הם לוקחים אחריות על מצבם הכלכלי ופועלים על מנת לשקם את חייהם, הנו הצעד נכון ומטיב עבורם, אשר מהווה הכרה והתפכחות ראשונה באשר למצב המורכב בו הם נמצאים. מכאן ובשילוב עורך הדין שמלווה ומטפל בתיקם, מתחיל תהליך שיקומי המהווה שיעור לחיים, ממש כך, שבו לומד החייב להתנהל באופן חכם יותר בעתיד מבחינה כלכלית.

מניסיוני האישי, כבן להורים שחוו הליך פשיטת רגל וכעורך דין המייצג, מייעץ ומלווה אלפי חייבים בעבר ובהווה, היכרותי עם הקשיים והמכשולים מאפשרים לי להעניק מעטפת רחבה עבור הלקוח, הן בכל הנוגע להתנהלות כלכלית נכונה בהליך עצמו ולאחריו והן ברמה המנטלית והנפשית.

לצד שאיפתי לסייע לחייב בהליך פשיטת הרגל במסגרתו הוא יזכה לקבל הפטר מכל חובותיו, ברצוני להביא את החייב לראות ולחוות את הליך פשיטת הרגל כהליך שזימן עבורו אפשרות אמיתית וכנה לשיעור חשוב לחיים. שיעור בו הוא למד להמשך הדרך, כיצד להתנהל באופן מטיב ואחראי וזאת בכדי שלא ישוב לנקודת שפל כלכלית.

עו"ד אורי גילת , צילום: תמר זליג עו"ד אורי גילת | צילום: תמר זליג עו"ד אורי גילת , צילום: תמר זליג

במהלכו של הליך פשיטת הרגל, חייבים רבים נדהמים לגלות עד כמה ההליך מהווה שיעור חשוב בהתנהלות כלכלית מסודרת ומאורגנת. במסגרת ההליך על החייבים להגיש דו"חות חודשיים למנהל המיוחד המפקח על התנהלותם, לערוך מעקב הכנסות והוצאות תוך דרישה להמצאת קבלות, שילום צו תשלומים והוצאות שוטפות לאורך ההליך ועוד. פעולות אלו ואחרות מהוות דוגמה להתנהלות כלכלית שפויה ועקבית המאפשרת לחייב להכיר מקרוב את התקציב שיש ברשותו ובכך להימנע מהרפתקאות כלכליות.

בד בד, זוכים החייבים ללמוד ולהכיר, בעזרת עורך הדין שמלווה ומטפל בהם, עד כמה חשוב ללמוד ולהתפתח בכל הנוגע להתנהלות כלכלית בריאה ושפויה. אנו מאפשרים ללקוחות לקחת חלק פעיל, ליהנות מייעוץ אישי והכוונה כלכלית אשר מעניקים כלים חשובים לעתיד אשר יאפשרו להם לא רק שלא להיקלע שוב לחובות אלא לשגשג מבחינה כלכלית ולהביא את הפוטנציאל שלהם לכדי מימוש מרבי.

הליך פשיטת הרגל מהווה אקט מחנך וזאת למול העובדה שבפעם הראשונה לומד החייב ״להוריד את הרגל מהגז״ בכל הנוגע לרצונו לכסות את חובותיו, תוך שהוא מתנהל באופן שרק מעמיק אותם. בכניסה להליך הופך החייב בפעם הראשונה לחלק מתהליך הבראה נכון ובריא, שבסופו הוא משיב חלק מחובותיו ומתאפשר לו לפתוח דף חלק.

בשיחה עם לקוחות עבר, שחוו הליך פשיטת רגל, ניכר כי כיום יודעים הם להעיד עד כמה ההליך היה מלמד ומחנך. בראש ובראשונה בשל לקיחת האחריות על מחדליהם והתנהלותם הכלכלית תוך שהם דואגים להשיב לנושים חלק מחובם בהתאם ליכולת הכלכלית שלהם, כמו כן לומדים הם עד כמה חשוב לעבוד באופן מסודר ומבלי לחרוג ממסגרת התקציב ויכולותיהם הכלכליות. היבט נוסף לו נחשפים החייבים נוגע לחשיבות בבניית תוכנית ואסטרטגיה ארוכות טווח תוך מתן מענה לכל דבר בלתי צפוי אשר עלול להתרחש.

שאיפתי שחייבים המגיעים לנקודה בה הם נמצאים בהליך פשיטת רגל יראו בה הזדמנות בלתי חוזרת, לא רק לסיים את פרק החובות המעיק והמכביד הרובץ למולם, אלא בכך שזכו לקבל שיעור חשוב ומאיר עיניים בכל הנוגע להתנהלות כלכלית נכונה ונבונה, שלא רק שתימנע הישנות מקרים אלו אלא תביא אותם להצלחה ושגשוג.

עו"ד אורי גילת מייצג חייבים בלבד מכל חלקי הארץ בהליכי פשיטת רגל והסדרי נושים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות