אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממאכלי רחוב ועד ארוחות קטנות: אלו יהיו 5 הטרנדים בתחום המזון ב-2018‎ צילום: שאטרסטוק

ממאכלי רחוב ועד ארוחות קטנות: אלו יהיו 5 הטרנדים בתחום המזון ב-2018‎

מזון מעושן עשוי בגריל המלווה ברטבים כבדים, סלט עתיר אנרגיה אחרי הצהריים וסופה של עגלת הקניות כפי שאנו מכירים אותה היום. מגזין האוכל Waitrose ערך סקר בקרב קוראים ומומחים ופרסם את המגמות הקולינריות לשנה הבאה

01.11.2017, 23:01 | שירות כלכליסט

דו"ח המגמות הקולינריות לשנת 2017-18 (Waitrose Food & Drink Report) פורסם השבוע והוא נותן רעיון ברור לגבי הכיוון שאליו מועדים המגמות הקולינריות שלנו.

הסקר מבוסס על משובים של 2,000 אנשים, בשילוב נתוני מכירות של Waitrose ותחזיות של מומחים המנתחים נתוני קניות, אכילה, שתייה ובישול.

בשנה שעברה צפה הדו"ח כי המגמות החזקות ל-2017 יהיו בישול בסגנון הוואי, מזון קל, מנות גורמה מוכנות, יוגורט בטעמי ירקות, קוקטיילים בוטניים, מי אבטיח ופינוקי אסקטרים. רוב תחזיות אלו אכן התממשו.

השנה צופה מגזין האוכל למגמות העיקריות הבאות:

מאכלי רחוב יפניים

על פי Waitrose זמנם של המיסו ומרק האטריות עבר וכעת אנו פונים לצד הגרגרני יותר של המזון היפני.

"מנות שיתוף נועזות המועדפות בברי 'איזקאיה' היפניים עומדים להיות ה-דבר", כך על פי הדו"ח. "בין אם מדובר בשיפודי יאקיטורי או טופו בטיגון עמוק ובמרק צח, המגמה צפויה לשלב מזון רחוב מדרום ארה"ב עם הטעמים החלקים, העשירים והמפתיעים של מנות לילה של טוקיו".

מאכלי רחוב יפניים, צילום: שאטרסטוק מאכלי רחוב יפניים | צילום: שאטרסטוק מאכלי רחוב יפניים, צילום: שאטרסטוק

 

מאכלי רחוב הודיים

מגמה זו מתמקדת בעיקר במזון מעושן, עשוי בגריל או צרוב המלווה ברטבים כבדים. על פי Waitrose אנו יכולים לצפות למנות כמו צדפות בזנגביל כבוש, או "מחיות הממולאות בירקות פיקנטיים המזולפים בצ'אטני".

"מטבח זה נתון לאופי היברידי, כגון המבורגרים פיקנטיים או טאקו מכבש קימה. זהו אוכל הודי כפי שמעולם לא ראיתם".

מאכלי רחוב הודיים, צילום: שאטרסטוק מאכלי רחוב הודיים | צילום: שאטרסטוק מאכלי רחוב הודיים, צילום: שאטרסטוק

 

 

הארוחה הרביעית

שכחו מארוחות הבוקר, הצהריים והערב. יותר ויותר אנשים מנסים לחלק את התזונה היומית למספר גדול יותר של ארוחות קטנות ומגמה זו צפויה להמשיך גם השנה.

"לא מדובר בגרגרנות, אלא בהתאמת הארוחות ללוח הזמנים העמוס שלנו. אם אכלנו ארוחת ערב מוקדמת במיוחד יום אחד, מדוע לא לאכול פרוסת טוסט עם פרוסת גבינה לפני השינה?".

"אם אתם הולכים לחדר הכושר אחרי יום העבודה, למה לא לאכול סלט עתיר אנרגיה אחרי הצהריים? בין אם מדובר בחטיף בריאות או בפינוק כלשהו, אנו מצפים לראות יותר מהתנהגות זו בעתיד".

ארוחה קטנה ומזינה, צילום: Pip & Nut ארוחה קטנה ומזינה | צילום: Pip & Nut ארוחה קטנה ומזינה, צילום: Pip & Nut

סופה של עגלת הקניות?

פעילות הקניות של העתיד הקרוב צפויה להתמקד יותר ויותר בחוויית הקונה. "נראה שהסופרמרקטים עתידים להפוך למרחב חווייתי קמעונאי – מרחב כוללני שבו הקניות הם מרכיב אחד בלבד ממגוון הפעולות שהסופרמרקט מציע ללקוחותיו".

"פחות אנשים עורכים קניות שבועיות גדולות מה שאומר שייתכן כי ימיה של עגלת הסופר הגדולה ספורים".

בית קפה בתוך סופר, צילום: רויטרס בית קפה בתוך סופר | צילום: רויטרס בית קפה בתוך סופר, צילום: רויטרס

חלבון ממקור צמחי

או בשתי מילים: זרעי צ'יה.

"הדרישה למזון עתיר חלבון זה ממשיך לעלות, ונוכח העלייה באלו הבוחרים בתזונה צמחונית גמישה ומגוונת יותר, אין פלא. שישנה התעניינות גוברת בחלבונים ממקור צמחי. בין אם מדובר בניצנים, בזרעים, באצות או בסויה – כולם מחפשים דרכים חדשניות ומתוחכמות להוסיף לתזונה שלהם חלבונים צמחיים".

תזונה צמחונית, צילום: גטי אימג תזונה צמחונית | צילום: גטי אימג'ס תזונה צמחונית, צילום: גטי אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות