אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש באנדרואיד: Fast Pair - חיבור מיידי של מכשירי בלוטות' צילום: Droid Life

חדש באנדרואיד: Fast Pair - חיבור מיידי של מכשירי בלוטות'

צימוד התקני בלוטות' הוא תהליך מעצבן במכשירי אנדרואיד, שמצריך נבירה בתפריטים וחיפוש ההתקן הרלוונטי. עתה הציגה החברה יכולת חיבור פשוטה ומהירה בהרבה, במטרה ליישר קו עם הממשק של אפל

01.11.2017, 13:42 | יואב סטולר

גוגל חשפה חידוש מעניין למערכת ההפעלה אנדרואיד: יכולת צימוד מהיר בין מכשירים ובין התקני בלוטות'. התכונה, שנקראת Fast Pair, תיתמך בידי אנדרואיד החל מגרסה 6.0. היא תהיה זמינה בקרוב, בעדכון הבא של אפליקציית Google Play Services.

קראו עוד בכלכליסט

התכונה האמורה תקל על חיבור התקנים כאוזניות אלחוטיות לטלפונים; כיום נדרש המשתמש להפעיל את תכונת הבלוטות' בטלפון, להיכנס לקטגוריה הייעודית, למצוא את ההתקן שברצונו לחבר ולהמתין עד ששני המוצרים יתקשרו ביניהם ויופעל צימוד. חיבורי בלוטות' אמנם משמשים בעיקר לקישור אוזניות ורמקולים, אך מאפשרים גם תקשורת פשוטה בין טלפונים ומחשבים, מצלמות חיצוניות, התקני אחסון ומכוניות.

ממשק החיבור המהיר של גוגל, צילום: בלוג גוגל הרשמי ממשק החיבור המהיר של גוגל | צילום: בלוג גוגל הרשמי ממשק החיבור המהיר של גוגל, צילום: בלוג גוגל הרשמי

החידוש הוא במהירות ופשטות החיבור: Fast Pair פשוט תזהה התקנים בסביבתה, תציג את תמונתם על המסך ותאפשר להתחבר אליהם בלחיצה אחת. כך, יוכלו משתמשים שנוהגים לחבר התקנים רבים לסלולרי לדעת בדיוק איזה שם מייצג איזה מוצר; שכן לעיתים קרובות שם ההזדהות של מכשירים בבלוטות' הוא מספר סידורי של הדגם ולא שמו. ממשק זה דומה לחיבור של אוזניות האיירפודס מבית אפל לאייפונים - תכונה שגוגל רוצה לאמץ.

בשלב זה, תומכים ב-Fast Pair רק מוצרים בודדים - אוזניות הבאדס של גוגל שנחשפו ביחד עם טלפון הפיקסל 2, אוזניות Libratone's Q Adapt On-Ear ובקרוב גם דגם אוזניות של פנסוניק. יש להניח שיצרניות האוזניות והציוד ההיקפי יאמצו את הפיתוח של גוגל - ויבצעו את העדכונים הנדרשים במכשיריהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות