אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם מותר לפטר אתכם כי אתם עובדים יותר מדי? צילום: שאטרסטוק

האם מותר לפטר אתכם כי אתם עובדים יותר מדי?

עובד ברשת לידל הגרמנית פוטר כי הגיע כל יום לעבודה בחמש בבוקר ועבד שעות נוספות ללא תגמול בניגוד למדיניות החברה. האם מקרה כזה יכול לקרות בישראל

01.11.2017, 14:58 | מעין מנלה

מנהל לשעבר ברשת חנויות הדיסקאונט הגרמנית לידל תובע את החברה לאחר שהוא פוטר על כך שעבד יותר מדי קשה. המנהל, ג'ין פי, שעבד בסניף של רשת הסופרמרקטים בברצלונה היה נוהג להגיע בשעה 5 בבוקר ולמלא את המדפים, לבדוק הזמנות ומחירים על המוצרים.

קראו עוד בכלכליסט

בעוד שרוב המנהלים היו שמחים שעובד שלהם יגלה מסירות שכזו, המנהלים בלידל טענו כי אותו מנהל הפר את כללי החברה שאוסרים על שעות נוספות ללא תשלום. המנהלים טענו גם שג'ין היה בחנות לבדו, מה שמפר גם כן את כללי החברה.

חוקים שמגבילים את מספר שעות העבודה נועדו להגן על בריאות ורווחת העובדים ועל רווחיות המעסיקים, צילום: שאטרסטוק חוקים שמגבילים את מספר שעות העבודה נועדו להגן על בריאות ורווחת העובדים ועל רווחיות המעסיקים | צילום: שאטרסטוק חוקים שמגבילים את מספר שעות העבודה נועדו להגן על בריאות ורווחת העובדים ועל רווחיות המעסיקים, צילום: שאטרסטוק

הנהלת החברה, כך הודו לידל בבית דין לענייני עבודה, מעולם לא הורתה לג'ין, שהועסק ברשת במשך 12 שנים, לא להגיע מוקדם לעבודה. יתרה מכך, לפי עורך דינו של ג'ין החברה רק הרוויחה ממסירותו ועבודתו הנוספת של המנהל.

חוקים שאוסרים על עבודה מעבר למספר שעות מסויים בכל יום או חודש נועדו הן לשמור על בריאות ורווחת העובדים והן לשמור על רווחיות המעסיקים.

לפי סקר שנערך על ידי Kronos, 95% ממנהלי כח האדם, מציינים שחיקה כאחת הסיבות המרכזיות לכך שעובדים עוזבים ארגונים. יתרה מכך, כמחצית (46%) טוענים ששחיקה של עובדים אחראית לכמחצית מהתחלופה השנתית של עובדים.

האם בישראל מותר לפטר אתכם אם תעבדו יותר מדי? התשובה הקצרה היא שכן. " חוק זכויות עבודה ומנוחה מגביל את שעות העבודה ביום. אי אפשר לעבוד 20 שעות ביום", אומרת עו"ד קליה קליין, שותפה בכירה וראש קבוצת דיני עבודה במשרד פרל כהן צדק לצר ברץ. "מעבר לזה, ניתן לפטר עובד בנסיבות כאלה במיוחד כאשר המעביד אמר לעובד שאסור לו לעבוד מעבר לשעות המותרות בחוק", היא אומרת.

לפי החוק במקומות עבודה בהם עובדים חמישה ימים בשבוע מותר להעסיק עובדים לכל היותר 12 שעות ביום ולא יותר מ-15 שעות נוספות בשבוע. במקומות עבודה בהם עובדים שישה ימים בשבוע מותר להעסיק עובדים עד 4 שעות נוספות בכל יום ולא יותר מ-12 שעות נוספות בשבוע. זאת ללא קשר לכך שיש חובה לשלם תוספת תשלום על שעות העבודה הנוספות.

"המגבלה על כמה שעות נוספות מותר לעשות נועדה להגן על בריאותם ואיכות חייהם של העובדים. היום, לפי חוק אכיפת דיני עבודה, מעביד שמאפשר לעובדים שלו לעבור את החוק, למשל אם אחד הבוסים שמועסקים אצלו ידרוש מעובדים לא לצאת להפסקות – הוא יכול להיות מואשם בעבירה פלילית. זה בסדר במקרים כאלה לפטר", אומרת קליין. עם זאת, לדבריה במקרים רבים מעבידים מעוניינים שעובדים יעבדו שעות נוספות מעבר למותר על פי חוק ובמקרים כאלה, אם המעסיק לא מדגיש בפני העובדים שאסור להם לעבוד מעבר למותר זה יהיה אבסורדי מצד כזה מעסיק לפטר אותם על כך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות