אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טיפול משפחתי: "אבא שילם שנים ואז הביטוח הקבוצתי נעלם" צילום: עמית שעל

טיפול משפחתי: "אבא שילם שנים ואז הביטוח הקבוצתי נעלם"

רונן מזרחי לא מבין לאן נעלם הכסף של הביטוח הסיעודי של אביו שעבד יותר מ־40 שנה באותה החברה

02.11.2017, 07:59 | ארי ליבסקר

רונן מזרחי, בן 53 משוהם, לא מבין לאן נעלם הכסף של הביטוח הסיעודי של אביו. אביו עבד יותר מ־40 שנה בחברת גסטטנרטק, המייצרת מיכון משרדי.

קראו עוד בכלכליסט

"אבא עבד כל החיים שלו בחברה שהעניקה ביטוח בריאות וביטוח סיעודי כבונוס לעובדים. לפני כארבע שנים מצבו של אבא החל להידרדר, ואז התברר לנו שכל מה שנותר לנו זה רק הביטוח של קופת החולים שאותו מקבל היום אבא כחולה סיעודי, אבל אנחנו יודעים שמגיע לנו יותר".  

רונן מזרחי, צילום: עמית שעל רונן מזרחי | צילום: עמית שעל רונן מזרחי, צילום: עמית שעל

אביו של מזרחי נפל קורבן לביטולם של הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים ביחד עם עוד כ־200 אלף עובדים במשק. לפני כמה חודשים הוכר אביו כחולה סיעודי, וכיום אמו של מזרחי מטפלת בו בביתם המשותף.

"עכשיו היא מחזיקה מעמד, אבל מה יהיה עוד כמה שנים? מה יהיה אם מצבו יתדרדר ולא נצליח לטפל בו? אז נצטרך לשלוח אותו לבית אבות סיעודי, ואני יודע שאני ואחי נצטרך לשלם את שאר ההוצאות מכיסנו. אני מנהל עסק ואני מתעסק הרבה בזכויות הסוציאליות של העובדים שלי, ולכן קשה לי להבין איך נוצר מצב כזה שאדם שתכנן להזדקן בכבוד לא יקבל את מה שמגיע לו ויהיה לעול על המשפחה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ארנון - לא צריך להבין בכלכלה. צריך לדעת רק קרוא וכתוב
בעצם אפילו קרוא מספיק. כל אחד שנגמר לו הביטוח קיבל הודעה כתובה באופן הכי ברור שיש לו אפשרות לעבור לביטוח פרטי בלי בדיקה רפואית. למה זה בדיעבד? זה היה ידוע מראש לכל. ודבר שני - אתה כותב על אלו ששילמו כל חייהם. איך הם שילמו כל חייהם אם הביטוח הזה קיים רק 20 שנים?
יוחנן  |  03.11.17
1.
הסבר למתקשים
לא רשום מתי הביטוח הסיעודי הקבוצתי שלו לא חודש, וזה נתון מאוד חשוב שלא מופיע. מעט מאוד ביטוחים קבוצתיים לא חודשו לפני שנת 2014. בכל מקרה, נכתב שלפני 4 שנים מצבו התחיל להדרדר, ולכן תמוה מאוד מדוע הוא לא ניצל את הזכות שהיתה לו בפוליסה לעבור לביטוח פרטי בלי בדיקה רפואית. הדבר האלמנטרי המצופה ממי שמצבו הרפואי לא טוב וניתנת לו זכות לקבל ביטוח פרטי בלי בדיקה רפואית שינצל את זה. הוא חסך המון כסף בשנים שבהם היה מבוטח בביטוח קבוצתי לעומת מה שהיה משלם לביטוח פרטי.
יוחנן  |  02.11.17