אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק מרסקת את התחזיות: ההכנסות זינקו ב-50%, הרווח הנקי טס בקרוב ל-80% צילום: גטי אימג'ס

פייסבוק מרסקת את התחזיות: ההכנסות זינקו ב-50%, הרווח הנקי טס בקרוב ל-80%

הרשת החברתית רשמה הכנסות רבעוניות של 10.3 מיליארד דולר - עלייה של 51.7% לעומת הרבעון המקביל. תוך שנה בלבד מספר העובדים בפייסבוק זינק בקרוב ל-50%. צוקרברג התייחס לראשונה לשימוש לרעה שעשה הקרמלין בפייסבוק בבחירות בארה"ב: "רציניים במאמצינו למנוע שימוש לרעה בפלטפורמות שלנו". מניית פייסבוק עולה ב-1.5% במסחר המאוחר

01.11.2017, 22:20 | עומר כביר

פייסבוק מרסקת את התחזיות: הכנסות החברה ברבעון השלישי זינקו ב-51.7% והגיעו ל-10.33 מיליארד דולר. זאת, לעומת תחזיות אנליסטים שצפו לחברה הכנסות של 9.84 מיליארד דולר.

הרווח הנקי של החברה רשם קפיצה גדולה עוד יותר, טס ב-79% לעומת הרבעון המקביל של השנה שעברה והגיע ל-4.7 מיליארד דולר. הרווח למניה עלה ב-77% ל-1.59 דולר, לעומת תחזיות אנליסטים שצפו רווח של 1.28 דולר למניה.

מרבית הכנסות פייסבוק, 10.14 מיליארד דולר סך הכול, הגיעו מפרסום. סכום סמלי של 186 מיליון דולר הגיע מקטגוריית "תשלומים ועמלות אחרות", שהקטנה ב-5% בשעה שההכנסות מפרסום גדלו ב-49%. מניית פייסבוק עולה ביותר מ-2% במסחר המאוחר.

מייסד פייסבוק מארק צוקרברג
מייסד פייסבוק מארק צוקרברג צילום: גטי אימג'ס

מספר המשתמשים הפעילים בחודש המשיך לטפס ומאז הרבעון הקודם (מספר המשתמשים לא מושפע ממשתנים עונתיים, ולכן הרבעון הרלוונטי להשוואה הוא הרבעון הרציף ולא המקביל בשנה שעברה) עלה בכ-3% והגיע ל-2.07 מיליארד איש. מספר המשתמשים הפעילים ביום עלה ב-3.8% והסתכם ב-1.37 מיליארד איש. מספר העובדים בפייסבוק הגיע ל-23,165 איש נכון ל-30 בספטמבר, זינוק של 47% לעומת הרבעון השלישי של 2016 ועלייה של כ-12% לעומת הרבעון השני של 2017.

"הקהילה שלנו ממשיכה לגדול והפעילות העסקית שלנו נמצאת במצב טוב", אמר מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, בהודעה לעיתונות. "אבל שום דבר מזה לא משנה אם בשירותים שלנו נעשה שימוש שלא מקרב אנשים זה לזה. אנחנו רציניים במאמצינו למנוע שימוש לרעה בפלטפורמות שלנו. אנחנו משקיעים כל כך הרבה באבטחה שזה צפוי להשפיע על הרווחיות שלנו. הגנה על הקהילה שלנו יותר חשובה ממקסום הרווחים שלנו".

בדבריו מתייחס צוקרברג לגילויים שלפיהם גורמים הקשורים לקרמלין ניסו להשפיע על הבחירות לנשיאות ארה"ב באמצעות רכישת פרסומות בפייסבוק. היום הגיעו בכירי פייסבוק, גוגל וטוויטר לגבעת הקפיטול על מנת להעיד על הפעילות של רוסיה בפלטפורמות שלהם והשפעתה האפשרית על הבחירות בארה"ב. ההתבטאות של צוקרברג בנוגע לאירועים אקטואליים בהודעת על הביצועים הכספיים של החברה נחשבת לחריגה, ומעידה עד כמה מודאגים ברשת החברתית מההשלכות האפשריות של הפרשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות