אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלטפורמת הארנק הדיגיטלי Colu יוצאת ל-ICO

פלטפורמת הארנק הדיגיטלי Colu יוצאת ל-ICO

החברה, שגייסה 12 מיליון דולר משורת משקיעים, מתכננת הנפקה למטבע הווירטואלי CLN. בתוך כך, גייסה את פרופ' דן אריאלי כמנהל ניתוח התנהגות צרכנית

02.11.2017, 11:01 | הגר רבט
לאחר שגייסה 12 מיליון דולר מקרן אלף, ספארק קפיטל ומשקיעים נוספים, יוצאת חברת הסטארט-אפ Colu להנפקת מטבע (ICO) למטבע דיגיטלי CLN. מהחברה נמסר שהיא כבר השלימה חלק נכבד ממכירת הפרי-סייל שעומדת של 25 מיליון דולר והגבילה את ההנפקה ל-50 מיליון דולר. פרופ' דן אריאלי צפוי להצטרף לחברה כמנהל ניתוח התנהגות צרכנית, והיזם הסדרתי בראדלי טסק ששימש יועץ פוליטי לאובר ולמייקל בלומברג, יצטרף גם הוא לחברה כיועץ.

קראו עוד בכלכליסט

קולו, שהוקמה ב-2014, מעסיקה כיום כ-50 עובדים בישראל ובבריטניה. החברה הקימה רשת תשלומים חדשה מבוססת בלוקצ'יין למטבעות מקומיים, שמיועדת להחליף את חברות הסליקה ולעודד קנייה בעסקים מקומיים באמצעות הערבת דמי התיווך לבתי העסק במקום לחברות הסליקה.

פרופ פרופ' דן אריאלי | צילום: תומי הרפז פרופ

עד היום הוקמו ארבע קהילות משתמשים בבריטניה (לונדון וליברפול) וישראל (בתל אביב ובחיפה). כשישראל מהווה את הבטא, ובה מתקיימות יותר מ-50 אלף עסקות מדי חודש, לפי החברה יותר מאלף בתי עסק בארץ מקבלים תשלום דרך אפליקציית הארנק של קולו.

המטבע CLN מציע שורה של שירותים חדשים בהיקף רחב עבור הבנקים המקומיים לפעולות פיננסיות פשוטות, כגון המרת מטבעות, תשלומים, שירותי הלוואות והכרות ממוקדת של קהל היעד.

"ה-ICO משרת שתי מטרות עבורנו", אמר ל"כלכליסט" עמוס מאירי, מייסד-שותף ומנכ"ל החברה, "הראשונה היא מימון, אבל את זה יכולנו לעשות גם בדרך הרגילה, והמטרה החשובה יותר היא הנטוורק אפקט, שמייצר לנו קהילות חדשות וחשובות ברשת".

״קולו מאזנת בין קהילות מקומיות למוסדות גדולים כך שנקודת הפתיחה שלהם תהיה זהה", הוסיף פרופ' דן אריאלי. "מהלך זה מעניק לעסקים המקומיים הזדמנות לצמוח ולהתפתח, תוך יצירת שיתוף פעולה מבוסס אמון והצלחה הדדית״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות