אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כל מה שצריך לדעת על בלוף הביטוח הסיעודי

בתוך פחות מחודשיים כמעט מיליון ישראלים הולכים לאבד את הביטוח הסיעודי שרכשו. למה זה קורה, מי האחראי ומה נותר למבוטחים לעשות?

02.11.2017, 13:08 | רחלי בינדמן
השעון מתקתק - עוד פחות מחודשיים כמעט מיליון ישראלים הולכים לאבד את הביטוח הסיעודי שרכשו דרך מקום העבודה. כל הכסף ששילמו עשרות שנים כפרמיית ביטוח בהיקף מצטבר של מיליארדי שקלים בדרך לרדת לטימיון.

קראו עוד בכלכליסט

"כלכליסט" מסביר למה זה קורה, מי אחראי לזה ומה האפשרויות שעומדות בפני שר האוצר משה כחלון שצריך להכריע בסוגיה הכואבת.

כדי לצפות בסרטון הזה לא צריכים להיות בני 60 ומעלה, אם יש לכם הורים שאתם עשויים להצטרך לסייע במימון טיפול עבורם, או שאתם חוששים שנטל הטיפול בכם ייפול על הילדים שלכם - חשוב שתראו את זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
מה הפלא? למה ציפיתם!
אינני מבין מה כולם צועקים. הרי מדובר בביטוח קבוצתי שהיה מסובסד ע"י ארגונים שונים כהטבה עובד. ברוב המקרים עובד גם לא מבין מה כלל הביטוח. אמרו לו שזה כדאי וזול והוא עשה. בביטוחים האלה לא ישב סוכן עם הלקוח ולא החתים אותו, לא הסיר לו על הפוליסה, ויותר חשוב - לא שאלו על מצב בריאותי. וזו הייתה ײפריבילגיהײ של אותם עובדים שאמרו לסוכן שהמליץ ביטוח פרטי שאני לא צריך, כי יש לי. אז עכשיו הבנתם מה זה ביטוח קבוצתי דרך עבודה! עכשיו הבנתם שלא שואלים אותכם מה לעשות עם הפוליסה, מתי לחדש ומתי לבטל.
קוסטא  |  07.11.17
10.
כאישה קרובה לפנסיה גיליתי תגלית איומה.
שביטוחי המנהלים לא יספקו לי פנסיה סבירה, כי ביטוחי הבריאות הם שקר גדול, שהבטוח הסיעודי לא יספק לי רשת ביטחון כשאזדקק, שהבטוח הלאומי שלו שילמתי מליונים יתן לי פנסיה זעומה ועלובה לו חסכתי זאת היתי היום אישה עשירה ובטוחה כלכלית. כי שילמתי עבור ההתעשרות של חברות הביטוח ולא עבור הבטחון שלי. ואאלץ לעבוד עוד שנים רבות , כל עוד אהיה בריאה,בכדי לשמור על רמת חיים סבירה. ודרך אגב מדוע אדם בגיל פנסיה צריך לשלם ביטוח פנסיוני משכרו.
אישה  |  05.11.17
9.
למה איפשרו לחברות הביטוח תחמנות זו.
השילטון הממונה על הביטוח התרשל מקומות העבודה הוועדים התרשלו. אך אפשר היה להסכים לעשות ביטוח סיעודי מותנה בשנים. אם סיעודי אז לכל החיים או לא לעשות בכלל חברות הביטוח עם סוללות עורכי הדין עשו קופות יפות בלי אחריות. המדינה חייבת עכשיו לתבוע הרבה מיליונים מחברות הביטוח. ובמקביל באמצעות הביטוח הלאומי לסייע לסיעודיים כשיצטרכו בלי לקרוא לזה. ביטוח לחוקק חוק סיעוד.
יקי  |  04.11.17
לכל התגובות