אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע: "הנפקה לא על הפרק  כרגע - אבל כל האפשרויות על השולחן" צילום: בלומברג

טבע: "הנפקה לא על הפרק כרגע - אבל כל האפשרויות על השולחן"

המנכ"ל היוצא יצחק פטרבורג הוביל את שיחת הוועידה שקיימה טבע לאחר הדוחות: "נבדוק אם יש עוד חטיבות שלא בליבת העשייה שלנו שנוכל למכור כדי להזרים עוד מזומנים לקופה". המנכ"ל החדש קור שולץ השתתף בשיחה

02.11.2017, 15:22 | דרור רייך

"אנו ממוקדים במהלך של צמצום החוב" - כך אמר היום מנכ"ל טבע היוצא יצחק פטרבורג בשיחת הוועידה שערכה החברה, לאחר פרסום דוחות הרבעון השלישי.

קראו עוד בכלכליסט

המנכ"ל החדש של טבע קור שולץ השתתף בשיחה של הנהלת החברה עם האנליסטים, אך את ההובלה הפעם לקח המנכ"ל היוצא יצחק פטרבורג, לצדו של יו"ר דירקטוריון טבע סול בארר.

לשאלת סיטי על הסיכוי ליציאה להנפקה לנוכח הירידה הצפויה בתזרים המזומנים והפגיעה בדירוג האשראי אמר בארר כי בכוונת טבע לדון על המשך הדרך עם המנכ"ל הנכנס. "כרגע הנפקה לא נמצאת על הפרק אבל זו בהחלט אחת האפשריות, כל האפשרויות על השולחן".

"אנחנו ממוקדים בצמצום החוב ע"י מכירת חטיבות שלא בליבת הפעילות. נמשיך לחזק את הפורטפוליו שלנו ולבדוק אם יש עוד חטיבות שלא בליבת העשייה שלנו שנוכל למכור כדי להזרים עוד מזומנים לקופת החברה. העסקים הגנרים מחוץ לארה"ב לא סובלים משחקיה כמו באירופה, והשווקים הללו לא תנודתיים כמו בארה"ב", ציין פטרבורג.

טבע ציינה בדוחות כי ההכנסות השנתיות מההשקות הגנריות החדשות יסתכמו ב-400 מיליון דולר בלבד, לעומת תחזית קודמת של 500 מיליון דולר. לשאלת וולס פארגו בעניין הסיבה לירידה והשלכותיה על רמת החוב, אמר פטרבורג: "יש לכך כמה סיבות - בין היתר ציפינו לקבל אישורים לתרופות כבר במחיצת הראשונה של השנה אבל התעכבנו בגלל ה-FDA, אלה דברים שהשפיעו על הירידה.  ההשקות הן דינמיות וזה יכול לתעתע, זה העסק שאנחנו עובדים בו".

אשר להשלכות על רמת החוב הבחין פטרבורג בין שני סוגי החוב, לטווח הקצר ולטווח האורך. "לחוב הקצר בגובה של 6 מיליארד ישנה אפשרות שהריבית עליו קצת תעלה - אבל לחוב הארוך אין כרגע שינוי. אנחנו נשלם את כל החוב של 6 מיליארד הדולר ושמנו כבר 1.1מיליארד בשביל זה מהמכירות האחרונות של החטיבה לבריאות האישה והחטיבה האונקולוגית באירופה".

בעניין הורדת התחזית בשל הירידה הצפויה במכירות הקופקסון לנוכח האישור שניתן לגרסה הגנרית של מיילן אמר  פטרסבורג "אנחנו עדין מחכים שהמוצר הגנרי שלה יושק אבל מיילן הצהירה על מחיר נמוך יותר מכל מה שהאנליסטים צפו וזו הסיבה להורדה של התחזית. בכמות מכירות שלנו אין שינוי בשלב זה. לדבר על נתח השוק של 2018 זה עדיין מוקדם".

"הרווחיות בשוק הגנרי יורדת בגלל סביבת המחירים וגם השחיקה בטבע בוונצואלה. יש לנו מספר השקות שנדחו ואנחנו מאמינים שהם יגיעו ברבעון הרביעי של השנה. הרווחיות של הקופקסון תושפע מההשקה הצפויה של מיילן, אבל אם תהיה עוד שחקנית בקופקסון 40 מ"ג גינרי זה בהחלט יפגע ברווחיות", הוסיף פטרבורג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות