אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קשיים במשא ומתן על ההסכם הקיבוצי בקק"ל: הנושא הוסר מסדר היום של הדירקטוריון צילום: עמית שעל

קשיים במשא ומתן על ההסכם הקיבוצי בקק"ל: הנושא הוסר מסדר היום של הדירקטוריון

בכיר בקק"ל טען שהנושא הוסר בגלל פיצוץ בין ההנהלה לוועד, ואילו יו"ר הוועד שלל את הדברים וטען שנותרו רק מחלוקות ניסוח; בהסכם המתגבש נסוגה הקרן מתוכנית ההתייעלות שהכינה חברת "מטריקס"

02.11.2017, 17:57 | שחר אילן

קשיים במשא ומתן על ההסכם הקיבוצי בקק"ל הביאו לדחיית אישור ההסכם על ידי דירקטוריון קק"ל. בקק"ל העריכו שחשיפת "כלכליסט" על הסעיפים מרחיקי הלכת בהסכם ומכתבו של סגן יו"ר קק"ל ארנן פלמן הביאו את נציגי ההנהלה לנקוט עמדות קשוחות יותר.

קראו עוד בכלכליסט

דירקטוריון קק"ל היה צפוי לדון בישיבה שלו ביום שני הקרוב באישור ההסכם הקיבוצי. אלא שלאחר שבישיבה שנערכה אתמול (ד') בין ההנהלה לוועד התגלו מחלוקות מהותיות, הוסר הנושא מסדר היום של הדירקטוריון.

יש שלוש גירסאות בנוגע לטיב המשבר. בכיר בקק"ל טען שהיה פיצוץ, שעסק בין היתר בשאלת ייצוג הוועד בוועדות מכרזים. מקור מקורב ליו"ר קק"ל דני עטר טען שיש מספר סוגיות לא סגורות בהסכם, וכל עוד הן לא יסוכמו - לא יהיה הסכם. ואילו יו"ר הוועד ישראל גולדשטיין אמר שההסכם "ממש לא התפוצץ. ההסכם גמור, אבל נשארו מספר מחלוקות על ניסוחים משפטיים".

יו"ר קק"ל דני עטר, צילום: עמית שעל יו"ר קק"ל דני עטר | צילום: עמית שעל יו"ר קק"ל דני עטר, צילום: עמית שעל

לפני חודש חשף כלכליסט את העובדה שבמסגרת ההסכם הקיבוצי המתגבש נסוגה קק"ל מתוכנית ההתייעלות שהכינה חברת "מטריקס". כתוצאה מכך, במקום לפטר 300 עובדים - יש כוונה להקים שתי חטיבות ולהוסיף עשרות עובדים. כן הסכימה ההנהלה שבוועדות המכרזים לעובדי החטיבות החדשות יקבל הוועד ייצוג שווה להנהלה.

במכתב שהפיץ פלמן לפני כחודש, הוא טען שבמשא ומתן שהתנהל בין ההנהלה לוועד העובדים "בהסתר ובמחטף ובהינף יד כל המלצות חברת מטריקס ירדו לטמיון". לדבריו, "השיחות (עם הוועד. ש"א) וההסכמות מתנהלות בחשאיות. הנהלת קק"ל מוותרת על סמכויות, מתחייבת לתוספות שכר ופנסיות שערורייתיות, מתעלמת מהחלטת הדירקטוריון לצמצם את מספר העובדים ומנגד מתכוונת לקלוט עוד עשרות עובדים בכירים". זאת, לדברי פלמן, למרות ש"המטלות של עובדי קק"ל לא רבות. רוב העבודות מבוצעות במיקור חוץ".

בסרטון שהעלה יו"ר הוועד גולדשטיין לפייסבוק הוא טען, לעומת זאת, שהדו"ח של מטריקס הוא "דו"ח מוזמן. איך הגעתם ל-350 עובדים? תסבירו. צריך לקלוט עוד עובדים!". לטענתו, "ארנן פלמן בא ומספר שפותחים חטיבות, מחלקות, אגפים. אני לא מבין מאיפה אתה מביא את השטויות האלה - לא פותחים שום דבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
שטנצלר פיטר 270 עובדים ועוד 300 ברשימות היו
היור הקודם שחרר בלי הגה 270 עובדים והיו רשימות לעוד 300...כי אכן צודק ארנן הסיור שהרוב מתבצע על ידי מיקרו חוץ ועובדי קקל עצמם הם כולם מנהלים. ואין צורך ב 1000 מנהלים .......... עטר בינתיים שנתיים בארגון ולא פיטר אחד. זה מתחיל להראות שראש מועצה קטנה בגלבוע רחוק מכישוריו של היור הקודם שהיה חבר הנהגת ההסתדרות וראש עיר גדולה....לא היה מזיק לעטר להתייעץ קצת עם קודמו בתפקיד. קק"ל הייתה במקום אחר היום. חבל...
בכיר בקק"ל  |  04.11.17