אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריקול ב-BMW: מיליון מכוניות בצפון אמריקה נקראו למוסכים צילום: בלומברג

ריקול ב-BMW: מיליון מכוניות בצפון אמריקה נקראו למוסכים

הסיבה לקריאה היא שתי תקלות נפרדות במספר דגמים תוצרת החברה משנות הייצור 2006 עד 2011, שכל אחת מהן עלולה לגרום לדליקה ברכב

04.11.2017, 09:12 | שירות כלכליסט

יצרנית הרכב BMW הכריזה על ריקול של כמיליון מרכביה באמריקה הצפונית בשל שתי בעיות נפרדות, שעל פי החברה עלולות לגרום לדליקות, כך מדווח אתר BBC.

קראו עוד בכלכליסט

ריקול אחד קשור לרכבי מודל 3 של החברה שיוצרו מ-2006 ועד 2011 שבהם יש בעיית חיווט היכולה לגרום להתחממות יתר של רכבי הפאר. הריקול השני קשור לשסתום התחממות תקול בכמה מדגמי 2007-2011. BMW מסרה כי המשווקים יחליפו את החלקים התקולים ללא עלות ושהיא תוציא הודעות לבעלי הרכבים בדצמבר.

כל אחת מבעיות אלו נוגעת לכ-700 אלף כלי רכב, על פי נתונים באתר מועצת הבטיחות בדרכים של ארה"ב. אולם לדברי BMW המספר הסופי צפוי להיות פחות מ-1.4 מיליון בשל חפיפות. רוב הרכבים נמכרו באמריקה הצפונית והחברה לא אמרה אם הריקול משפיע גם על רכביה שבמדינות אחרות.

BMW מודל X3 BMW מודל X3 BMW מודל X3

החברה אמרה כי היא מנטרת את בעיית החיווט מאז 2008. הבעיה משפיעה על מערכת החימום ומיזוג האוויר. "חיווט המתחמם יתר על המידה יכול להתיך את המחברים החשמליים ולהביא לסכנת דליקה, גם כשהרכב אינו בשימוש", נאמר בהודעת החברה.

ב-2015 אירעו שלוש פציעות הקשורות לעניין, ואירוע רביעי ארע בספטמבר. כך על פי דו"ח נתוני ריקול בטיחותי. לאחר פגישה עם רגולטורים בארה"ב באוקטובר, החברה החליטה להכריז על ריקול מרצון.

BMW מסרה עוד כי היא מנטרת את עניין התחממות השסתום מאז 2009 ולא קיבלה דיווחים על פציעות שאירעו בשל העניין. בין הרכבים בריקול זה כלולים דגמי 530i, X3 וה-Z4 3.01s.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות