אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם הכנ"רית תבדוק את המרכז הלוגיסטי שהקימו נאמני מגה

מעקב כלכליסט

האם הכנ"רית תבדוק את המרכז הלוגיסטי שהקימו נאמני מגה

סיגל יעקבי צפויה להגיש היום את עמדתה בנוגע לתחשיב השכר של נאמני מגה, ואולי אף להוצאת 100 מיליון השקלים מקופת מגה להקמת מרלו"ג

05.11.2017, 08:13 | ענת רואה

הכונסת הרשמית (הכנ"רית) סיגל יעקבי תגיש היום לשופט אילן שילה את עמדתה בנוגע לתחשיבי שכר הטרחה של שלושת נאמני מגה, רו"ח גבי טרבלסי ועורכי הדין אמיר ברטוב ואודי גינדס. התגובה אמורה לעסוק בדרך החישוב של הנאמנים, ואולי גם בהוצאת 100 מיליון שקל מקופת מגה, ללא ידיעת הנושים, לצורך הקמת מרלו"ג.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר פרסם "כלכליסט" כי הכנ"רית החליטה למנות רואה חשבון חיצוני בכיר שיבחן את הדו"חות הכספיים שהגישו נאמני מגה ויאמת אותם. שלושת הנאמנים טענו שלפי התקנות מגיע להם שכר טרחה של 153 מיליון שקל. הכנ"ר הקודם, פרופ' דוד האן, לא בדק את חישובי הנאמנים, רק טען שהסכום המבוקש מופרז ובלתי הגיוני, ולכן ביקש לפסוק להם 28 מיליון שקל. אלא שבינתיים התברר כי הנאמנים כלל לא יכולים לדרוש הסכומים שדורשים, ועל פי התקנות מגיע להם, לפחות בשלב זה, 3־12 מיליון שקל בלבד. ההערכה היא שהכנ"רית לא תהיה כבולה לעמדה המוטעית של קודמה בתפקיד, ותדרוש לבצע חישוב ולשלם לנאמנים רק את מה שהתקנות מאפשרות והכל בגבולות ההיגיון והסבירות.

נאמני מגה רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אהוד גינדס ועו"ד אמיר בר טוב, צילום: דנה קופל, עמית שעל נאמני מגה רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אהוד גינדס ועו"ד אמיר בר טוב | צילום: דנה קופל, עמית שעל נאמני מגה רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אהוד גינדס ועו"ד אמיר בר טוב, צילום: דנה קופל, עמית שעל

נושא משמעותי שעד כה נותר ללא התייחסות פורמלית מצד הכנ"רית הוא הבקשה הסודית שהגישו נאמני מגה לבית המשפט בספטמבר 2016, במסגרתה טענו כי הממונה על הגבלים דרשה מיינות ביתן להקים מרכז לוגיסטי (מרלו"ג) עצמאי חדש ולהיפרד מהמרכז הקיים בתימורים. ממסמכים שהגיעו ל"כלכליסט" עלה שהממונה לא העלתה דרישה כזו. בנוסף הנאמנים טענו כי יש לשמור על סודיות הבקשה, אף שיינות ביתן לא דרשה חיסיון כזה.

הנאמנים טענו כי נושי מגה ירוויחו מהמהלך מאחר שיינות ביתן התחייבה לשלם להם 40 מיליון שקל. אלא שהנושים לא חשבו שהעסקה מיטיבה עמם, וחקלאי מגה למשל, המיוצגים על ידי עו"ד ליאור דגן, טענו כי הצגת הבקשה ככזו שמיטיבה עמם היא בעייתית ביותר, מאחר שהיא מגבירה את הסיכונים בעסקת מגה־יינות ביתן.

נאמני מגה: "הקמת המרלו"ג אושרה על ידי הכנ"ר וביהמ"ש. במסגרת ההסכם עובו וחוזקו הביטחונות לנושים. הקמת המרלו"ג לא גורעת מנכסי מגה אלא ההפך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות