אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת הצוללות: דוד שמרון ועו"ד מקורב נוסף לרה"מ נחקרו צילום: דנה קופל, גיל נחושתן

פרשת הצוללות

פרשת הצוללות: דוד שמרון ועו"ד מקורב נוסף לרה"מ נחקרו

תיק 3000 ממשיך להסתעף, אחרי שני גלי מעצרים קודמים: לאחר שבחודשים האחרונים נחקר עו"ד דוד שמרון מספר פעמים, לראשונה עוכב לחקירה גם מקורב מאוד נוסף לראש הממשלה בנימין נתניהו - גם הוא עו"ד בכיר

05.11.2017, 08:01 | זוהר שחר לוי

פרשת הצוללות ממשיכה להסתעף: לאחר שני גלי מעצרים קודמים, עוכבו הבוקר (א') לחקירה שני מקורבים מאוד לראש הממשלה בנימין נתניהו - ובהם עו"ד דוד שמרון. גם המקורב השני הוא עו"ד בכיר. 

קראו עוד בכלכליסט

זהו גל הנחקרים השלישי במסגרת חקירת תיק 3000, המכונה גם פרשת הצוללות. במרכזה של הפרשה החשד כי נציג טיסנקרופ הגרמנית, מיקי גנור, שילם שוחד בתמורה לקידום האינטרסים שלו ולקידום עסקת הצוללות.

גל המעצרים הראשון במסגרת הפרשה היה בחודש יולי, אז נעצר ונחקר תחת אזהרה עו"ד דוד שמרון, הנחשב למקורב מאוד לנתניהו, לאיש סודו וכן קרוב משפחתו.

המשטרה ייחסה אז לשמרון עבירות של ניגוד עניינים והוא שהה במעצר בית במשך כמה ימים. יחד איתו נעצרו אז גנור וסגן ראש המל"ל לשעבר אבריאל בר יוסף.

בהמשך חתם גנור על הסכם עד מדינה, כשעל עדותו הוטל צו איסור פרסום שהוארך בשבוע שעבר. בעקבות עדותו נעצרו מספר מעורבים נוספים בהם מזכיר קצא"א דוד שרן ויועץ התקשורת צחי ליבר.

דוד שמרון מגיע לחקירה ב-433 בחודש יולי (ארכיון)
דוד שמרון מגיע לחקירה ב-433 בחודש יולי (ארכיון) צילום: יריב כץ

לפני כשבועיים אישרה ממשלת גרמניה בחשאיות את מזכר ההבנות (MOU) בין ישראל וגרמניה לרכישת שלוש צוללות נוספות, מספר 7, 8 ו-9 מסוג דולפין והודעה על כך נמסרה לישראל. המזכר עבר כמה שינויים בלחץ גורמים גרמנים בכירים, שינויים שיאפשרו לגרמניה להיחלץ בקלות יחסית מעסקה, זאת בהתאם להתפתחויות חקירת פרשת הצוללות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
כמה חמוצים מדוכדכים יש בקיסרייה.....
המנותק שברח ללונדון עם גברת חמגשית-מתחיל להבין שהסוף קרב -ומנצל כל רגע להנות מהחופש.היום בו נראה אדם מעופש זה וגבירתו הדוחה בכלא בסרבל כתום-קרוב מעולם-כעונש על החורבן הכלכלי שגרם לנו ול-3 מיליון עניים,ומאות זוגות צעירים שברחו-בגללו.יש להחרים רכושו להעמיד למכירה-ולהעניק הכסף לזוגות צעירים ששרתו בלבד.אנו מקדמים הצעת חוק שתאסור על עריק-מלהשתתף בבחירות ולקבל שכר מהמדינה.כך-נסרס אותם,ונסלק את גפני פורוש ושאר העריקים-שילכו לעבוד.אחרת-אנו נהיה העבדים שלהם.
אליפז וגימלאי צהל  |  05.11.17