אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פינלנד השהתה את מכירות גולן פלסטיק במדינה - הצנרת לא עמדה בתקן צילום: אביהו שפירא

פינלנד השהתה את מכירות גולן פלסטיק במדינה - הצנרת לא עמדה בתקן

החברה משער הגולן עדכנה כי בדיקה שנעשתה בפינלנד לצינורות העלתה כי הם אינם עומדים בדרישות הרגולציה - נדרשה להגיב לממצאים תוך שבועיים. גולן פלסטיק: "ההחלטה לא צפויה להיות בעלת השפעה מהותית על המכירות"

05.11.2017, 10:46 | מיקי גרינפלד

פינלד עוצרת זמנית את מכירות הצינורות של גולן פלסטיק במדינה - כך מודיעה הבוקר (א') החברה בדיווח לבורסה. ההחלטה נובעת מאי עמידה של המוצר בדרישות החקיקה המקומיות. 

קראו עוד בכלכליסט

גולן מוצרי פלסטיק נשלטת על ידי קיבוץ שער הגולן (67.7%), כאשר בעל המניות השני בגודלו בחברה הוא בית ההשקעות פסגות (כ-10%). בדיווח מעדכנת החברה כי משווקים מטעמה בפינלנד קיבלו הודעה מטעם הסוכנות הפינית לבטיחות וכימיקלים, בקשר לצינורות מסוג PEX שייצרה החברה.

בהודעה צוין, כי בדיקות מדגמיות שנערכו לצינורות העלו כי הם אינם עומדים במלוא דרישות הרגולציה הרלבנטיות. הסוכנות ביקשה את תגובתה של גולן פלסטיק עד ל-17 בנובמבר השנה, והחליטה מקביל להשהות את מכירת המוצרים בשוק הפיני עד לתום בירור הנושא. החברה הישראלית מדגישה עם זאת, כי לפי מידע המצוי בידיה, השהיית המכירות בתקופת בחינת הנושא "אינה צפויה להיות בעלת השפעה מהותית על מכירות החברה".

צנרת מסוג PEX (פקסגול) עשויה מפלסטיק ופוליאתילן, היא נחשבת לעמידה מאד בתנאי אקלים קיצוניים וליעילה נגד התפתחות קורוזיה ואבנית. צנרת זו משמשת על פי רוב לצורכי חימום רצפות וסניטציה. לפני שבועיים הודיעה גולן פלסטיק כי מזכר ההבנות שחתמה באפריל 2016 להקמת מפעל לייצור מוצרי PEX בארה"ב לא השתכלל לידי הסכם סופי.

גולן פלסטיק נסחרת בבורסת ת"א בשווי שוק של כ-245 מיליון שקל, לאחר שמניית החברה רשמה עלייה של 13% מתחילת 2017. החברה סיימה את הרבעון השני עם הכנסות של 75 מיליון שקל, רווח תפעולי של 6.7 מיליון שקל ורווח נקי נקי של 5.8 מיליון שקל.

את דוחות הרבעון השלישי של 2017 היא צפויה לפרסם ב-21 בנובמבר. את שנת 2016 סיכמה החברה עם הכנסות של 277.3 מיליון שקל, רווח תפעולי של 22.9 מיליון שקל ורווח נקי של 19.6 מיליון שקל.

 

גולן פלסטיק, צילום: אביהו שפירא גולן פלסטיק | צילום: אביהו שפירא גולן פלסטיק, צילום: אביהו שפירא

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות