אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המתחרות של מיטרוניקס מתמזגות; החברה הישראלית "לומדת את המשמעות" צילום: תומי הרפז

המתחרות של מיטרוניקס מתמזגות; החברה הישראלית "לומדת את המשמעות"

מיזוג המתחרות פלודירה וזודיאק ייצור את החברה הגדולה בשוק הרובוטים לניקוי בריכות. החברה הישראלית מבהירה כי בטווח המיידי היא "אינה צופה השפעה על עסקיה"

05.11.2017, 14:52 | מיקי גרינפלד

שתי המתחרות הגדולות של מיטרוניקס הישראלית מתמזגות לחברת ענק בשוק הרובוטים לניקוי בריכות. החברה מדווחת היום (א') לבורסה על המיזוג והשלכותיו האפשריות.  

קראו עוד בכלכליסט

מיטרוניקס נשלטת על ידי קיבוץ יזרעאל המחזיק ב-60.1% ממניות החברה. בעלת המניות השנייה בגודלה היא מגדל, עם נתח של 11.5% - הציבור מחזיק ב-28.3% מהמניות. החברה הישראלית מפתחת, מייצרת ומשווקת רובוטים אלקטרוניים לניקוי בריכות שחייה, והיא מחזיקה בנתח של 41% מהשוק העולמי, נכון לסוף 2016.

המתחרות, פלואידרה וזודיאק (Fluidra; Zodiac pool Solutions), משווקות ציוד לבריכות שחייה, כולל רובוטיקה לניקוי בריכות - פלואידרה עם נתח שוק מוערך של 23% וזודיאק עם 25%. זודיאק היא חברה פרטית ופלואידרה חברה ציבורית הנסחרת במדריד. 

ביום שישי הודיעו השתיים על מהלך של מיזוג שצפוי לצאת לפועל במחצית הראשונה של 2018. המהלך נדרש לאישור אסיפת בעלי המניות של פלואידרה הציבורית ולאישור גורמים רגולטוריים שונים.

מיטרוניקס מציינת כי הביאה בחשבון בגורמי הסיכון שלה ובתרחישי עבודתה אפשרות של חיבור עסקי בענף. החברה מבהירה עוד כי היא "אינה צופה השפעה על עסקיה בטווח המיידי והיא לומדת את משמעות הודעת המיזוג". 

את מיטרוניקס מובילים אייל טריבר כמנכ"ל ויונתן בשיא כיו"ר דירקטוריון. מניית מיטרוניקס טיפסה ב-17.5% מתחילת 2017 והחברה נסחרת כיום בת"א בשווי שוק של כ-1.7 מיליארד שקל. את הרבעון השני סיימה מיטרוניקס עם הכנסות של 230 מיליון שקל, עלייה של 23% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016. הרווח הנקי עמד על 46 מיליון שקל, עלייה של 25% בהשוואה לרבעון המקביל.  

אייל טריבר מנכ"ל מיטרוניקס, צילום: תומי הרפז אייל טריבר מנכ"ל מיטרוניקס | צילום: תומי הרפז אייל טריבר מנכ"ל מיטרוניקס, צילום: תומי הרפז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות