אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כוכב ההוקי אלכסנדר אובצ'קין מתגייס לטובת פוטין

כוכב ההוקי אלכסנדר אובצ'קין מתגייס לטובת פוטין

כוכב קבוצת וושינגטון קפיטלס הכריז בחשבון האינסטגרם שלו כי הוא מקים את "קבוצת פוטין": "אני בטוח שרבים מאיתנו תומכים בנשיא. בואו נתאחד ונציג רוסיה חזקה"

05.11.2017, 15:15 | שירות כלכליסט
אלכסנדר אובצ'קין, כוכב קבוצת ההוקי וושינגטון קפיטלס הכריז בחשבון האינסטגרם שלו כי הוא מקים "תנועה חברתית" בשם "קבוצת פוטין" (Putin Team), שלדבריו אמורה לאחד את רוסיה ולהביע תמיכה בנשיא ולדימיר פוטין.

קראו עוד בכלכליסט

מימין: ולדימיר פוטין ואלכס אובצ מימין: ולדימיר פוטין ואלכס אובצ'קין מימין: ולדימיר פוטין ואלכס אובצ

בפוסט הוא משווה באופן מפורש בין התמיכה בפוטין וייצוג רוסיה בנבחרת ההוקי הלאומית. "הישגים אישיים ומדליות, זה הכל נהדר, אבל בהוקי כמו בכל דבר אחר בחיים, כדי לנצח חשוב שתהיה קבוצה. רק קבוצה יכולה לשנות את מהלך המשחק, ולהשיג את הבלתי אפשרי", כתב אובצ'קין בפוסט. "לאחרונה הבחנתי בעיתונות המערבית בהשוואות לקבוצה של פוטין, ולהגיד את האמת – אהבתי את ההשוואה. אישית, אני מוכן להיות חבר בקבוצה הזו. מעולם לא הסתרתי את הקרבה שלי לנשיא, ותמיד תמכתי בו בפומבי".

"אני בטוח שרבים מאיתנו תומכים בוולדימיר פוטין. בואו נתאחד ונציג רוסיה מאוחדת וחזקה. היום, ברצוני להכריז על הקמת תנועה חברתית בשם קבוצת פוטין. קחו חלק בקבוצה הזו – מבחינתי מדובר בזכות, כמו התחושה שמרגישים כשלובשים את מדי נבחרת רוסיה, כשיודעים שכל המדינה מעודדת אותנו".

עם זאת, לא בדיוק ברור כיצד ה"תנועה החברתית" הזו תבוא לידי ביטוי בפועל, אך זה נשמע כמו צעד הגיוני אם כי לא קונבנציונאלי מצידו של שחקן שנהנה ממערכת יחסים קרובה עם מנהיג רוסיה. אובצ'קין אמנם ניסה לשמור על ניטרליות ציבוריות בכל הקשור לנושאים פוליטיים, אך הוא ופוטין נצפו לעיתים קרובות ביחד וחלקו אחד לשני מחמאות. בקיץ האחרון, פוטין אף שלח לאובצ'קין ולאשתו הטרייה מתנת נישואים.

פוטין עוד לא הכריז רשמית כי יתמודד על כהונה נוספת, אך הבחירות הבאות ברוסיה מתוכננות למרץ. חודש לפני כן נבחרת ההוקי הרוסית (לא כולל שחקני ה-NHL) תשתתף באולימפיאדת החורף בפיונגצ'אנג, דרום קוריאה, שם היא המועמדת המובילה לזכייה בזהב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות