אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ז'וזה מוריניו הסכים לשלם קנס לרשויות המס בספרד צילום: איי אף פי

ז'וזה מוריניו הסכים לשלם קנס לרשויות המס בספרד

ז'וזה מוריניו טען כי החקירה נגדו בחשד להעלמות מס נסגרה לאחר שקיבל את טענות רשות המס הספרדית ושילם את הקנס הנדרש כדי ליישב את התביעה, זאת על אף שהוא מכחיש את ההאשמות. על פי הערכות שילם יותר מ-3.3 מיליון יורו לרשויות המס

05.11.2017, 17:01 | שירות כלכליסט
ז'וזה מוריניו טען כי החקירה נגדו בחשד להעלמות מס נסגרה לאחר שקיבל את טענות רשות המס הספרדית ושילם את הקנס הנדרש כדי ליישב את התביעה, זאת על אף שהוא מכחיש את ההאשמות.

קראו עוד בכלכליסט

מאמן מנצ מאמן מנצ'סטר יונייטד יצא מבית המשפט בפוזואלו, מערבית ממדריד, והתעקש שהבעיה היחידה שלו עם הופעתו הקצרה בבית המשפט הייתה שנאלץ לדחות אימון. "לא הגבתי, לא התווכחתי, שילמתי, חתמתי על המסמכים", אמר לעיתונאים, והכריז כי התיק "בהחלט סגור". | צילום: אי פי איי מאמן מנצ

מאמן מנצ'סטר יונייטד יצא מבית המשפט בפוזואלו, מערבית למדריד, והתעקש שהבעיה היחידה שלו עם הופעתו הקצרה בבית המשפט הייתה שנאלץ לדחות אימון. "לא הגבתי, לא התווכחתי, שילמתי, חתמתי על המסמכים", אמר לעיתונאים, והכריז כי התיק "בהחלט סגור".

מוריניו הואשם בהונאת מס של 3.3 מיליון יורו על תשלומי זכויות דימוי שקיבל בזמן שאימן את ריאל מדריד בין השנים 2011-2012. התובע המחוזי האשים כי השתמש בחברות באירלנד, איי הבתולה הבריטים וניו זילנד על מנת להסתיר את ההכנסות שלו. תביעות דומות הוגשו נגד שחקני כדורגל נוספים בספרד, ביניהם כמה מהלקוחות של הסוכן ז'ורזה מנדש, כמו כריסטיאנו רונלדו. אך בעוד שרונלדו נחוש בדעתו להילחם בהאשמות של העלמת מס על 14.7 מיליון יורו, מוריניו בחר לשלם. הוא לא חשף את גובה הקנס.

ביוני פרסמה Gestifute, הסוכנות של מנדש הצהרה שבה נטען כי מוריניו "קיבל את ההצעות שהעבירו רשויות המס הספרדיות" בנוגע לשנים 2011 ו-2012, וכי הוא הגיע להסכם עם הרשויות גם בנוגע ל-2013. אך התיק לא נסגר ומוריניו נקרא להעיד לפני שופט חוקר בשעה 10 בבוקר, ביום שישי. הוא הופיע קצת אחרי השעה 9.30 בבוקר באותו אולם בית משפט שבו דנו גם במקרה של רונלדו בקיץ, ועזב זמן קצר לאחר השעה 10, אז הכריז כי המקרה סגור.

"עזבתי את ספרד ב-2013 מתוך הבנה והכרה שמצב המסים שלי היה חוקי לגמרי", אמר. "כמה שנים לאחר מכן נודע לי כי נפתחה חקירה. אמרו לי שכדי להסדיר את המצב שלי עליי לשלם סכום מסוים של כסף. לא עניתי, לא התווכחתי – שילמתי, חתמתי על המסמכים עם המדינה שמוכיחים את טענתי שהכל סגור עכשיו. לכן הגעתי לפה לחמש דקות כדי לומר לשופט בדיוק מה שאני אומר לכם".

על פי הדיווחים, מוריניו מעוניין בהעלאת שכר רצינית במנצ'סטר יונייטד. הוא כיום נמצא על חוזה בשווי 15 מיליון ליש"ט בשנה ומעוניין ב-18 מיליון ליש"ט בשנה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות