אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת הצוללות: עו"ד דוד שמרון הגיע לחקירה נוספת צילום: יריב כץ

פרשת הצוללות: עו"ד דוד שמרון הגיע לחקירה נוספת

לאחר שישב אתמול במשך 15 שעות מול חוקרי להב 433 במסגרת חקירת פרשת הצוללות, התייצב היום שמרון לחקירה נוספת

06.11.2017, 13:05 | אלי סניור, ynet

עו"ד דוד שמרון, בן דודו ומקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הגיע לחקירה נוספת במשרדי להב 433 בלוד במסגרת פרשת הצוללות. אתמול (א') נחקר עו"ד שמרון במשך כ-15 שעות ביחד עם מקורב לראש הממשלה.

"אתה פעלת לקידום עסקת הצוללות". כך הטיחו אתמול חוקרי המשטרה במקורב לראש הממשלה. בסיומה של החקירה שוחררו השניים לבתיהם, אך היו צפויים לבוא גם הבוקר לחקירה. אתמול פורסם לראשונה ב-ynet על ההסתעפות האחרונה בפרשת כלי השיט, המכונה פרשת הצוללות או תיק 3000.

קראו עוד בכלכליסט

על המקורב לנתניהו נאסר לצאת לחו"ל בתקופה הקרובה, ובמשטרה מעריכים כי הפרשה היא הסיבה לכך שהודיע לאחרונה כי הוא פורש מתפקידו הציבורי. "הוא ידע מה אנחנו חוקרים", אמרו גורמים במשטרה. מבחינת המשטרה, המקורב שימש כשליח ציבור והוא חשוד בהפרת אמונים.

עו"ד דוד שמרון, צילום: יריב כץ עו"ד דוד שמרון | צילום: יריב כץ עו"ד דוד שמרון, צילום: יריב כץ

 

 

15 השעות שבמהלכו נחקרו אתמול שני המקורבים לראש הממשלה היו רק ההתחלה של גל החקירות השלישי בפרשת הצוללות, המכונה גם "תיק 3000". בחקירה התמקדו החוקרים בפעילותו הבינלאומית של המקורב לראש הממשלה, ששימש כשליחו, ומבחינת החוקרים היה עובד ציבור לכל דבר בעניין, זאת על אף שלא קיבל שכר.

 

על פי המידע שהעביר עד המדינה מיקי גנור, המקורב שנחקר, שקשור בקשרים עסקיים עם עו"ד שמרון, ניצל את מעמדו הבינלאומי על מנת לקדם את עסקת הצוללות עם גורמים פוליטיים בגרמניה, ועל פי החשד סייע בכך לשמרון, שייצג את מיקי גנור.

החוקרים הציגו בפני המקורב מספר אירועים שבהם השתתף בחו"ל וביקשו את התייחסותו. יחד עם זאת, במשטרה לא חושדים בשלב זה כי המקורב קיבל באופן ישיר כסף עבור פעילותו.

לאחרונה פורסם כי המקורב התפטר מתפקידו כשליחו של ראש הממשלה וגורמים במשטרה העריכו כי הוא צפה את החקירה שאמורה להגיע אליו. "ההערכה שלנו שהוא הבין שלא יוכל לשמש בתפקיד יותר", אמרו גורמים במערכת אכיפת החוק.

בתום החקירה וכחלק מההגבלות נאסר על המקורב לצאת מהארץ בשבועיים הקרובים. היום כאמור הוא יתייצב יחד עם עו"ד שמרון בפעם השנייה לחקירה ארוכה, שם יעמתו אותו החוקרים עם עדותו של עד המדינה מיקי גנור, שמחשיד אותו בקידום העסקה.

תגובת החשוד באמצעות עורך דינו טרם נמסרה. גורם בליכוד תקף אתמול את מה שהוא הגדיר "הניסיונות" לקשור את ראש הממשלה לפרשה. "למרות הניסיונות לייצר אווירת לינץ' של משפט תקשורתי שתוצאותיו סומנו מראש - היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה חוזרים ומבהירים גם עכשיו שראש הממשלה נתניהו אינו חשוד בשום צורה בפרשת הצוללות. זה היה נכון, זה נכון עכשיו - וזה יהיה נכון תמיד", אמר הגורם.

הוא הוסיף כי "הניסיון התקשורתי להטיל דופי בראש הממשלה כי מי ממקורביו נחקרו הוא ניסיון עקר. רק לאחרונה, שנה לאחר שהמשטרה הודיעה על הגשת המלצות לכתב אישום נגד ראש הסגל לשעבר גיל שפר, הפרקליטות הודיעה שהתיק נגדו נסגר. מי אמר שיקרה אחרת הפעם? איזה ערך יש בכלל להליך המשפטי כאשר כל כולו מתנהל מעל דפי העיתונים ובאולפני הטלוויזיה, באמצעות הדלפות לא חוקיות ומגמתיות?".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות