אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתם הסכם לבניית 5,700 דירות במגדל העמק בעלות של כמיליארד שקל צילום: עמית שעל

נחתם הסכם לבניית 5,700 דירות במגדל העמק בעלות של כמיליארד שקל

עד סוף 2019 תשווק רמ"י קרקעות מדינה לבניית 5,674 יח"ד. לאלה עשויים להתווסף באישור הוועדה המקומית כ-1,500 דירות נוספות; כחלון: השר כחלון אמר כי "כוחות ואינטרסים אדירים פועלים כדי שהממשלה לא תצליח לפתור את משבר הדיור. לא יעזור להם כלום"

06.11.2017, 13:19 | נמרוד בוסו

משרדי האוצר והבינוי והשיכון, רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ועיריית מגדל העמק חתמו היום (ב') על הסכם גג להאצת הבנייה למגורים בעיר.

 

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההסכם, עד סוף 2019 תשווק רמ"י קרקעות מדינה לבניית 5,674 יח"ד, בתוספת לשטחי מסחר ותעסוקה. לאלה עשויים להתווסף באישור הוועדה המקומית כ-1,500 דירות נוספות, מכח הקלת "שבס" (תוספת של 20%-30% בשטחי הבנייה לטובת הוספת יחידות דיור במסגרת הליך של הקלה). תקציב ההסכם עומד על כמיליארד שקל. 

מימין: גלנט, בדרה, נתניהו וכחלון בטקס, צילום: דוברות מגדל העמק מימין: גלנט, בדרה, נתניהו וכחלון בטקס | צילום: דוברות מגדל העמק מימין: גלנט, בדרה, נתניהו וכחלון בטקס, צילום: דוברות מגדל העמק

על ההסכם חתמו שר האוצר משה כחלון, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, מנהל רמ"י עדיאל שמרון וראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה. בטקס השתתף גם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

ממשרד האוצר נמסר: "כלל תקציב ההסכם מסתכם בכמיליארד שקל, "מתוכם עבודות הפיתוח מוערכות בכ- 750 מיליון שקל, ועלות הקמת מוסדות ציבור וחינוך מוערכת בכ- 150 מיליון שקל. לעבודות שדרוג המרקם הוותיק בעיר הוקצו כ-75 מיליון שקל.

השר כחלון אמר כי "כוחות ואינטרסים אדירים פועלים כדי שהממשלה לא תצליח לפתור את משבר הדיור. לא יעזור להם כלום". השר גלנט הוסיף: "פיתוח וחיזוק הפריפריה עומד לנגד עיניי כל הזמן. מדובר בהסכם גג משמעותי בעל חשיבות רבה לפיתוחה של העיר מגדל העמק. ראש העירייה ברדה אמר : "זהו רגע היסטורי למגדל העמק הנמצאת בתנופה גדולה וממריאה למימוש ׳הסכם גג׳ לבניית אלפי יחידות דיור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הידלדלות קרקעות המדינה במרכז
אתם לא העליתם למרשתת את המאמר של נמרוד בוסו "בשנים הקרובות ימוקד שיווק הקרקע בפריפריה" בו כתוב: נתוני השיווק של רמ"י מהשבועות האחרונים מעלים סימנים שאלה גם בנוגע למספר הרוכשים שיהיה לסחורה המרובה של קרקעות לבנייה בפריפריה. למדינה נגמר הכסף. ואתכם שמו במרתף ולא העלו את זה למרשתת. |מה שהיה בירושלים אצל הפטריארך נמכר לקבוצה סודית ונסתרת (של יהודים) ובמרכז כבר אין קרקעות אז מוכרים בסוף העולם "מתוך ראייה של החשיבות האסטרטגית בהעברת אוכלוסייה חזקה מהמרכז לערי הנגב והגליל". מה התועלת במאמרים כאלה שאי אפשר להעלות אותם לפייסבוק ולהעיר עליהם הערות אם המאמרים לא במרשתת? קראתם את הערה מספר 3 אצלכם? "מי צריך שם דירת". זו הכותרת. אז מה יהיה? ברלין? קנדה? ניו יורק?
אני  |  07.11.17