אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך יתכן שגיימרים מעדיפים את ווינדוס 7 על ווינדוס 10? צילום: אתר Playerunknown's Battlegrounds

איך יתכן שגיימרים מעדיפים את ווינדוס 7 על ווינדוס 10?

לפי סקר של חנות המשחקים Steam, הגדולה מסוגה ברשת, גיימרים העדיפו את מערכת ההפעלה הישנה - שאף רשמה צמיחה בקרבם בשיעור של 22% בחודש האחרון. זאת, בשל נהירה של גיימרים מסין לשירות

06.11.2017, 14:06 | רפאל קאהאן

גיימרים מעדיפים את ווינדוס 7 בת השמונה, על פני ווינדוס 10 החדישה. כך, לפי נתונים שפרסם שירות הגיימינג המקוון Steam - חנות המשחקים הגדולה בעולם, סביבה קהילת שחקנים בת 125 מיליון איש.

קראו עוד בכלכליסט

הנתונים מתבססים על סקר של סטים, לפיו בחודש שעבר עקף מספר משתמשי ווינדוס 7 את של ווינדוס 10; עד ספטמבר, כ-50% מהמחשבים המתחברים לסטים הפעילו את ווינדוס 10, בעוד כעת המספר עומד על 28% בלבד. לעומת זאת, ווינדוס 7 קפצה לכמעט 65%, צמיחה של 22% מספטמבר. זאת, בעוד ביוני האחרון עמד המספר על 33% בלבד.

להערכת אתר Techspot, הסיבה לזינוק המפתיע הוא כניסה מסיבית של גיימרים מסין, שרכשו את משחק היריות מרובה המשתתפים PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Playerunknown Playerunknown's Battlegrounds | צילום: אתר Playerunknown's Battlegrounds Playerunknown

המשחק הוא להיט מכירות שצומח במהירות - ונתמך גם ע"י ווינדוס 7. הגיימרים הסינים מרבים להשתמש בגרסה זו, לאור מגבלות שונות של הממשלה הסינית על ווינדוס 10, שנובעות מהגדרות פרטיות המשתמשים שבמערכת ההפעלה. מיקרוסופט צפויה להיענות לדרישות הממשלה ולהשיק גרסה מיוחדת של ווינדוס 10 במדינה.

הסקר של סטים הציג עוד נתונים על קהילת הגיימינג העצומה שלו: מבין הגיימרים שמשתמשים במק, כמחציתם בחרו במחשב המק פרו; גרסת הלינוקס הפופולרית ביותר בקרב השחקנים היא אובונטו 16. רובם המכריע של המחשבים מריצים את ווינדוס, וכ-90% מהם נשענים על מעבדי אינטל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות