אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחנה הציוני הגישה את ההסכם עם הנכים כהצעת חוק כדי ללחוץ על הממשלה צילום: איתי בלומנטל

המחנה הציוני הגישה את ההסכם עם הנכים כהצעת חוק כדי ללחוץ על הממשלה

על רקע העיכוב באישור ההסכם שגיבשה הממשלה עם הנכים הגישה המחנה הציוני הצעת חוק שנועדה לאלץ את הקואליציה לשים קץ למשבר

06.11.2017, 14:10 |  שחר אילן

סיעת המחנה הציוני הניחה היום (ב') על שולחן הכנסת הצעת חוק להעלאת קצבאות הנכים ברוח מתווה הקואליציה. בסיעה אמרו שההצעה נועדה לאלץ את הקואליציה למצוא פתרון ולשים קץ למשבר. 

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה הוצגה הבוקר במפגש שהתקיים בכנסת בהשתתפות: יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי ונציגי הנכים. היא מבוססת על ההסכם שהושג בליל ה-28 לספטמבר בהסתדרות בין ח"כ דוד ביטן, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ופרופ' אבי שמחון.

מחאת הנכים במחלף נתניה, צילום: יאיר שגיא מחאת הנכים במחלף נתניה | צילום: יאיר שגיא מחאת הנכים במחלף נתניה, צילום: יאיר שגיא

בין הסעיפים שכוללת הצעת החוק של המחנה הציוני: הגדלת תקציב קצבאות הנכות ל-4.2 מיליארד שקלים בפריסה על פני ארבע השנים הקרובות; הצמדת הקצבאות לשכר הממוצע במשק; העלאת גובה הקצבה במספר פעימות החל מינואר 2018 עד לגובה של 4,500 שקלים עבור הנכים ברמת הנכות הקשה ביותר; הגדלת תקציב הקצבאות לילדים נכים ב-150 מיליון שקלים; תוספת תקציב של 75 מיליון שקלים לטובת עידוד תעסוקת נכים; ותוספת תקציב של 300 מיליון שקלים לטובת קצבאות נכות עבור קשישים.

כמו כן, הצעת החוק כוללת תיקון משמעותי במנגנון ה'דיסריגארד' ליצירת תמריץ ליציאה לעבודה לנכים שיכולים לעבוד, באופן שיאפשר קיזוז של קצבת הנכות רק כנגד שכר הגבוה מ-4,300 שקלים (בניגוד למצב כיום בו הקצבה מתקזזת כנגד שכר בגובה 2,800 שקלים).

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, אמר ש"הגיע הזמן שהממשלה תפסיק לקדם חוקים צרפתיים ותתחיל לקדם חוקים ישראלים. לכן, אם הממשלה לא מקדמת את החוק אליו התחייבה לפתרון משבר קצבאות הנכים, אנחנו לוקחים את זה על עצמנו".

יו"ר סיעת המחנה הציוני ח"כ יואל חסון, אמר ש"הצעת החוק נועדה לאלץ את הממשלה למצוא פתרון ולסיים את מאבק הנכים". ח"כ מיקי רוזנטל אמר ש"ממשלת נתניהו מפזרת הצהרות והבטחות להשתיק את מחאת הנכים אבל בשטח שום דבר לא זז. מדובר בלא פחות מהתעללות צינית בציבור הנכים שפשוט קורס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות