אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשרד להגנת הסביבה: אמוניה דלפה ממיכל של כיל בנמל אשדוד צילום: אוראל כהן

המשרד להגנת הסביבה: אמוניה דלפה ממיכל של כיל בנמל אשדוד

לפי הודעת המשרד הדליפה התגלתה לפני שעה קלה במשלוח איזוטנקים שהיה בדרכו למפעל הדשנים של החברה בחיפה. עם זאת צוין כי מדובר בדליפה קלה וכי, "האירוע בפיקוח"

06.11.2017, 15:52 | ליאור גוטמן

המשרד להגנת הסביבה מדווח לפני שעה קלה על אירוע של דליפת אמוניה, הפעם בנמל אשדוד. לפי המשרד "במשלוח איזוטנקים שהגיעו לנמל אשדוד, התגלתה לפני שעה קלה דליפה קלה מאחד האיזוטנקים המיועד למפעל דשנים של כימיקלים לישראל (כיל) בחיפה. לטענת המשרד, "צוות איגוד ערים לאיכות הסביבה, בפיקוח המשרד להגנת הסביבה, נמצא במקום. האיזוטנק נפרק מהאוניה ובודד להמשך טיפול מבוקר בקפסולה אטומה", ולכן מסכמים שם את הסיפור באמירה ש"המשרד להגנת הסביבה בודק את נסיבות האירוע, ומפקח על פעולות החירום בנמל".

קראו עוד בכלכליסט

משלוח אמוניה באיזוטנקים (מכל ייעודי) היה אמור להגיע גם לאזור חיפה, ובכך להביא לפתרון זמני למפעלי חיפה כימיקלים שם, זאת לאחר הכשלון למצוא פתרון למפעל הצפוני שם ול-400 עובדיו שעומדים בפני פיטורים.

נמל אשדוד (ארכיון). המשרד להגנת הסביבה: "האיזוטנק נפרק מהאוניה ובודד להמשך טיפול מבוקר בקפסולה אטומה" נמל אשדוד (ארכיון). המשרד להגנת הסביבה: "האיזוטנק נפרק מהאוניה ובודד להמשך טיפול מבוקר בקפסולה אטומה" נמל אשדוד (ארכיון). המשרד להגנת הסביבה: "האיזוטנק נפרק מהאוניה ובודד להמשך טיפול מבוקר בקפסולה אטומה"

הערב אמורה להתכנס ועדה בין משרדית שתנסה למצוא פתרון למשבר. ראש הוועדה הוא נציג המועצה הלאומית לביטחון (מל"ל), יחד עם צה"ל, רפאל, עמותת צלול, המשרד להגנת הסביבה ומשרד הפנים. אל אלו אמור להצטרך נציג עיריית חיפה, אולם חיכוכים בין חברי הוועדה על שאלת הסמכות והפתרונות האפרשיים עלולים למנוע גם את הפתרון שיוצע שם.

כזכור, ממשלת ישראל העבירה החלטה לייבא לחיפה אמוניה באוניות קטנות או אז התברר שעירית חיפה מסרבת להעניק רישיון עסק לחיפה כימיקלים, מה שהפך את הפתרון הממשלתי לבלתי ישים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות