אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הפינטק משנה את עולם הפיננסים

או שהתעשייה הפיננסית הגדולה תהפוך לחכמה או שהבנקים הדיגיטליים החכמים יגדלו

07.11.2017, 08:13 | דוראל בליץ

תעשיית הפיננסים משנה את פניה לבלי היכר בשנה החולפת. השפעות כמו רגולציה, שינויים בהרגלי הצריכה, צמיחת מתחרים והפיכת שירותים פיננסיים לסחורה פשוטה להחלפה ובחירה מייצרות זרז מהותי לעדכוני חזון, בניית אסטרטגייה חדשה וביצוע מהלכים משמעותיים ליצירת ערך ממשי ללקוחות.

פרטים והרשמה לכנס FinTech 2017 לחצו כאן

הרגולטורים הפכו למובילי התהליכים

 

אם פעם שיחות על תשתיות ליבה בגופים פיננסים היו נדירות ולרוב לא הובילו לשינוי, כיום אנו צופים במהפך, שבמסגרתו מספר רב של גופים פיננסיים בבנקאות ובביטוח נמצאים בעיצומם של תהליכי מודרניזציה תשתיתיים.

תהליכים אלו משנים באופן נרחב את מבנה העלויות וגמישות התשתיות ותומכים באסטרטגיה עסקית ששמה דגש על פתיחות עסקית וטכנולוגית.

במקביל, רגולטורים פיננסיים ברחבי העולם הפכו למובילים של תהליכי השינוי, אם דרך החלת רגולציה המאפשרת הזדמנויות נרחבות או דרך מתן הקלות לשיתופי פעולה אפשריים בין גופים פיננסיים לחברות מסחר, תקשורת, מאגרי מידע ועוד.

הבנקאות הפתוחה טומנת בחובה אפשרויות עסקיות נרחבות ומועילות. בנקים וחברות פיתוח נמצאים כבר לאחר תהליכי קבלת ההחלטות ועוסקים בבניית פלטפורמות רחבות, המייצרות ערך עסקי ללקוחות הבנק סביב כל הפעילות הפיננסית הקיימת והעתידית.

 , צילום: bigstock צילום: bigstock  , צילום: bigstock

לא רק משכנתא

 

מחקר מצא כי למעלה מ־80% מהפעילות היומיומית שלנו מתקשרת לכסף ולערכים סביבו. גופים פיננסיים מחפשים לקשור עצמם לצרכים אלו ולייצר ערך וקשר מתמשכים.

במקום להציע רק משכנתא, גופים פיננסיים מציעים גם איתור נכס, סיוע במכירת נכס קודם, מידע תומך בקבלת החלטה, חיבור עם ספקים חיצוניים וסיוע בהובלה ובעיצוב. גם בביטוחי בריאות ניתן להציע שירותים רחבים יותר, הכוללים כלי מדידה וחינוך לאורח חיים בריא, שיתופי פעולה עם מרכזי הדרכה אימון והתאמה מפורטת של הפוליסה לצרכים קיימים.

אנו עדים להגברת השימוש בכלי ניתוח מידע ויזואוליים וטקסטואליים וממקורות מידע חיצוניים ופנימיים, מובנים ולא מובנים, על מנת להכיר לקוחות קיימים ופוטנציאליים ולייצר ערך עסקי מדויק ואישי וכדי להפחית עלויות ולקצר תהליכים פנימיים.

הרכבת יצאה מהתחנה

שיתופי הפעולה עם חברות הפינטק הפכו לתהליך יציב וקבוע: מעל למחצית מ־100 הבנקים וחברות הביטוח הגדולות בעולם כבר נמצאים בתהליכים כאלו וכשליש אף משקיעים בחברות פינטק.

בנוסף, אנו צופים בצמיחה של יותר מ־50 בנקים דיגיטליים וחברות ביטוח דיגיטליות ברחבי העולם. חברות אלו מתרחבות לאזורים שונים ומייצרות איום על גופים פיננסיים מסורתיים, כאלה שמתקשים להתקדם באותה המהירות של הגופים החכמים החדשים. במקביל, הגופים הדיגיטליים מייצרים הזדמנות לחיסכון במשאבים ולשיתופי פעולה עם התעשייה הפיננסית המסורתית.

בתעשייה הפיננסית יש משפט ידוע, שלפיו עליית הפינטק יכולה להסתיים באחד משני אופנים: או שהתעשייה הפיננסית הגדולה תהפוך לחכמה - או שהבנקים החכמים יגדלו.

הכותב הוא מנהל מחלקת הפינטק ב־KPMG סומך חייקין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות